JELENI V ŘÍJI - VAIC JOSEF

JELENI V ŘÍJI - VAIC JOSEF

 

3990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Vaic Josef
( 8.12.1884 - 15.5.1961 )

Obraz - Lovecký motiv - Jeleni v říji. Obrazů s loveckými motivy není na trhu mnoho. Autorem je malíř a grafik  Josef Vaic. Signován vpravo dole - viz foto. Autorské razítko a autorský list uprostřed dole - viz foto.

 

Rozměry včetně rámu cca 44 cm x 35 cm. Rám je zdobený, místy má otluky - viz foto. Autorský list na papíře. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl vytvořen odhadem v letech 1920-40.

 

Jedná se o dílo kvalitního malíře a grafika, v poslední době velmi vyhledávaného, tedy o dobrou investici. Bude ozdobou Vaší sbírky a úžasnou dekorací Vašich prostor. Originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz.

 

JOSEF VAIC 8.12.1884 - 1961

 

Výborný malíř - uveden v Tomanově slovníku, kde je mu věnováno celkem hodně prostoru. Cituji: narodil se v Domoušicích. Malíř v Praze. Odborného vzdělání nabyl v cizině, zejména v Holandsku a v Paříži. Původně byl akvarelistou, později tvořil hlavně olejomalby, nyní zabývá se téměř výlučně grafikou, zejména lepty v technice vernismou. Vystavoval akvarely v galerii Miethke ve Vídni, v Rudolfinu v Praze s Radimským (1907), samostatně v Topičově salonu roku 1910 série kreseb, hlavně z ulic a zákoutí Prahy. Vydal zejména cyklus staropražských leptů. Jeho soubor leptaných motivů ze Švýcar a Paříže vydalo umělecké nakladatelství v Curychu. Význačné grafické dílo je též cyklus akvatintových prací zobrazujících starou Plzeň...

Typ: Myslivecké, lovecké

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení