VYSOKÉ TATRY ŽĎÁRSKÁ VIDLA - VAIC JOSEF

VYSOKÉ TATRY ŽĎÁRSKÁ VIDLA - VAIC JOSEF

 

2990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Vaic Josef
( 8.12.1884 - 15.5.1961 )

Originální signovaný lept - Vysoké Tatry Žďárská Vidla. Autorem je malíř a grafik Josef Vaic. Signován vpravo dole - viz foto. Autorské razítko, název díla a technika vlevo dole - viz foto.

  

Rozměry včetně rámu cca 48 cm x 37 cm. Rám je úzký, zdobený, místy má otluky - viz foto. Lept na papíře. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz je odhadem z let 1910-30.

 

Jedná se o dílo kvalitního malíře, v poslední době velmi vyhledávaného, tedy o dobrou investici. Bude perfektní dekorací Vašich prostor. Originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz.

 

JOSEF VAIC 8.12.1884 - 1961

 

KVALITNÍ MALÍŘ - UVEDEN V TOMANOVĚ SLOVNÍKU, KDE JE MU VĚNOVÁNO CELKEM HODNĚ PROSTORU. CITUJI: NARODIL SE V DOMOUŠICÍCH. MALÍŘ V PRAZE. ODBORNÉHO VZDĚLÁNÍ NABYL V CIZINĚ, ZEJMÉNA V HOLANDSKU A V PAŘÍŽI. PŮVODNĚ BYL AKVARELISTOU, POZDĚJI TVOŘIL HLAVNĚ OLEJOMALBY, NYNÍ ZABÝVÁ SE TÉMĚŘ VÝLUČNĚ GRAFIKOU, ZEJMÉNA LEPTY V TECHNICE VERNISMOU. VYSTAVOVAL AKVARELY V GALERII MIETHKE VE VÍDNI, V RUDOLFINĚ V PRAZE S RADIMSKÝM (1907), SAMOSTATNĚ V TOPIČOVĚ SALONĚ R. 1910 SERIE KRESEB, HLAVNĚ Z ULIC A ZÁKOUTÍ PRAHY. VYDAL ZEJMÉNA CYKLUS STAROPRAŽSKÝCH LEPTŮ. JEHO SOUBOR LEPTANÝCH MOTIVŮ ZE ŠVÝCAR A PAŘÍŽE VYDALO UMĚLECKÉ NAKLADATELSTVÍ V CURYCHU. VÝZNAČNÉ GRAFICKÉ DÍLO JE TÉŽ CYKLUS AKVATINTOVÝCH PRACÍ ZOBRAZUJÍCÍCH STAROU PLZEŇ... ATD. ATD. ATD.

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení