PRAHA STAROMĚSTSKÁ RADNICE A NÁMĚSTÍ - VAIC JOSEF

PRAHA STAROMĚSTSKÁ RADNICE A NÁMĚSTÍ - VAIC JOSEF

 

2500 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Vaic Josef
( 8.12.1884 - 15.5.1961 )

 

 

OBRAZ - PRAHA - STAROMĚSTSKÁ RADNICE A STAROMĚSTSKÉ NÁMĚSTÍ S KOSTELEM MATKY BOŽÍ PŘED TÝNEM (PRAGENSIA). AUTOREM JE MALÍŘ JOSEF VAIC. SIGNOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. AUTORSKÉ RAZÍTKO A TECHNIKA VLEVO DOLE - VIZ FOTO.
JOSEF VAIC 8.12.1884 - 1961

 

VELMI KVALITNÍ MALÍŘ - UVEDEN V TOMANOVĚ SLOVNÍKU, KDE JE MU VĚNOVÁNO CELKEM HODNĚ PROSTORU. CITUJI: NARODIL SE V DOMOUŠICÍCH. MALÍŘ V PRAZE. ODBORNÉHO VZDĚLÁNÍ NABYL V CIZINĚ, ZEJMÉNA V HOLANDSKU A V PAŘÍŽI. PŮVODNĚ BYL AKVARELISTOU, POZDĚJI TVOŘIL HLAVNĚ OLEJOMALBY, NYNÍ ZABÝVÁ SE TÉMĚŘ VÝLUČNĚ GRAFIKOU, ZEJMÉNA LEPTY V TECHNICE VERNISMOU. VYSTAVOVAL AKVARELY V GALERII MIETHKE VE VÍDNI, V RUDOLFINĚ V PRAZE S RADIMSKÝM (1907), SAMOSTATNĚ V TOPIČOVĚ SALONĚ R. 1910 SERIE KRESEB, HLAVNĚ Z ULIC A ZÁKOUTÍ PRAHY. VYDAL ZEJMÉNA CYKLUS STAROPRAŽSKÝCH LEPTŮ. JEHO SOUBOR LEPTANÝCH MOTIVŮ ZE ŠVÝCAR A PAŘÍŽE VYDALO UMĚLECKÉ NAKLADATELSTVÍ V CURYCHU. VÝZNAČNÉ GRAFICKÉ DÍLO JE TÉŽ CYKLUS AKVATINTOVÝCH PRACÍ ZOBRAZUJÍCÍCH STAROU PLZEŇ... ATD. ATD. ATD.ROZMĚRY VČETNĚ RÁMU CCA 50 CM X 40 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. OBRAZ JE ZASKLENÝ. ZŘEJMĚ BAREVNÝ LEPT NA PAPÍŘE. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.


OBRAZ VYPADÁ VELMI STAŘE JE ODHADEM Z ROKU 1910-30. JEDNÁ SE O DÍLO KVALITNÍHO MALÍŘE, V POSLEDNÍ DOBĚ VELMI VYHLEDÁVANÉHO, TEDY O DOBROU INVESTICI.


BUDE OZDOBOU VAŠÍ SBÍRKY A ÚŽASNOU DEKORACÍ VAŠICH PROSTOR. ORIGINALITU DÍLA PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.

 

Jméno autora: Vaic Josef ( 8.12.1884 - 15.5.1961 )
Typ: Pragensia, Praha

Alternativní produkty

Přihlášení