PRAHA - VAIC JOSEF

PRAHA - VAIC JOSEF

 

3990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Vaic Josef
( 8.12.1884 - 15.5.1961 )

Obraz - Praha (Pragensia). Autorem je malíř a grafik Josef Vaic. Signován vpravo dole - viz foto. Sběratelé jistě ocení tento raritní motiv, který jsem osobně na trhu ještě neviděl. I technika je u této grafiky na Josefa Vaice netradiční, věnoval se spíše technice leptu než suché jehle.

 

Rozměry včetně rámu cca 40 cm x 29 cm, rám je úzký, zdobený, místy má otluky. Suchá jehla na papíře. Papír je lehce zvlněný, obrazu by prospělo zasklení. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl vytvořen odhadem v letech 1920-40.

 

Jedná se o dílo kvalitního malíře a grafika, v poslední době velmi vyhledávaného, tedy o dobrou investici. Bude ozdobou Vaší sbírky a úžasnou dekorací Vašich prostor. Originalitu díla Vám plně zaručujeme vrácením peněz.

 

JOSEF VAIC 8.12.1884 - 1961

 

Výborný malíř - uveden v Tomanově slovníku, kde je mu věnováno celkem hodně prostoru. Cituji: narodil se v Domoušicích. Malíř v Praze. Odborného vzdělání nabyl v cizině, zejména v Holandsku a v Paříži. Původně byl akvarelistou, později tvořil hlavně olejomalby, nyní zabývá se téměř výlučně grafikou, zejména lepty v technice vernismou. Vystavoval akvarely v galerii Miethke ve Vídni, v Rudolfinu v Praze s Radimským (1907), samostatně v Topičově salonu roku 1910 série kreseb, hlavně z ulic a zákoutí Prahy. Vydal zejména cyklus staropražských leptů. Jeho soubor leptaných motivů ze Švýcar a Paříže vydalo umělecké nakladatelství v Curychu. Význačné grafické dílo je též cyklus akvatintových prací zobrazujících starou Plzeň...

 

 

Alternativní produkty

Přihlášení