VYSOKÉ TATRY LOMNICKÝ A KEŽMARSKÝ ŠTÍT - VAIC JOSEF

VYSOKÉ TATRY LOMNICKÝ A KEŽMARSKÝ ŠTÍT - VAIC JOSEF

 

2490 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Vaic Josef
( 8.12.1884 - 15.5.1961 )

 

 

OBRAZ - VYSOKÉ TATRY - LOMNICKÝ A KEŽMARSKÝ ŠTÍT. AUTOREM JE MALÍŘ JOSEF VAIC. SIGNOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. NÁZEV DÍLA, AUTORSKÉ RAZÍTKO A NÁPIS AUTORSKÝ LIST VLEVO DOLE - VIZ FOTO.JOSEF VAIC 8.12.1884 - 1961


VELMI KVALITNÍ MALÍŘ - UVEDEN V TOMANOVĚ SLOVNÍKU, KDE JE MU VĚNOVÁNO CELKEM HODNĚ PROSTORU. CITUJI: NARODIL SE V DOMOUŠICÍCH. MALÍŘ V PRAZE. ODBORNÉHO VZDĚLÁNÍ NABYL V CIZINĚ, ZEJMÉNA V HOLANDSKU A V PAŘÍŽI. PŮVODNĚ BYL AKVARELISTOU, POZDĚJI TVOŘIL HLAVNĚ OLEJOMALBY, NYNÍ ZABÝVÁ SE TÉMĚŘ VÝLUČNĚ GRAFIKOU, ZEJMÉNA LEPTY V TECHNICE VERNISMOU. VYSTAVOVAL AKVARELY V GALERII MIETHKE VE VÍDNI, V RUDOLFINĚ V PRAZE S RADIMSKÝM (1907), SAMOSTATNĚ V TOPIČOVĚ SALONĚ R. 1910 SERIE KRESEB, HLAVNĚ Z ULIC A ZÁKOUTÍ PRAHY. VYDAL ZEJMÉNA CYKLUS STAROPRAŽSKÝCH LEPTŮ. JEHO SOUBOR LEPTANÝCH MOTIVŮ ZE ŠVÝCAR A PAŘÍŽE VYDALO UMĚLECKÉ NAKLADATELSTVÍ V CURYCHU. VÝZNAČNÉ GRAFICKÉ DÍLO JE TÉŽ CYKLUS AKVATINTOVÝCH PRACÍ ZOBRAZUJÍCÍCH STAROU PLZEŇ... ATD. ATD. ATD.ROZMĚRY RÁMU CCA 48 CM X 37 CM, RÁM JE ÚZKÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. OBRAZ JE ZASKLENÝ. ZŘEJMĚ LEPT ČI LITOGRAFIE NA PAPÍŘE. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.


OBRAZ VYPADÁ VELMI STAŘE JE ODHADEM Z ROKU 1920-40. JEDNÁ SE O DÍLO KVALITNÍHO MALÍŘE, V POSLEDNÍ DOBĚ VELMI VYHLEDÁVANÉHO, TEDY O DOBROU INVESTICI.


BUDE OZDOBOU VAŠÍ SBÍRKY A ÚŽASNOU DEKORACÍ VAŠICH PROSTOR. ORIGINALITU DÍLA PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.

 

Jméno autora: Vaic Josef ( 8.12.1884 - 15.5.1961 )
Typ: Vysoké Tatry

Alternativní produkty

Přihlášení