KOSTEL NEJSVĚTĚJŠÍHO SALVATORA V PRAŽSKÉM KLEMENTINU - VAIC JOSEF

KOSTEL NEJSVĚTĚJŠÍHO SALVATORA V PRAŽSKÉM KLEMENTINU - VAIC JOSEF

 

2990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Vaic Josef
( 8.12.1884 - 15.5.1961 )

 

Obraz - Kostel Nejsvětějšího Salvátora v Pražském Klementinu (Pragensia). Autorem je malíř a grafik Josef Vaic. Signován vpravo dole - viz foto. Autorký list a autorské razítko vlevo dole - viz foto.

 

Kostel Nejsvětějšího Salvátora

 

Kostel Nejsvětějšího Salvátora je součástí areálu Klementina a byl založen roku 1578. Při kotele Nejsvětějšího Salvátora působí od roku 1990 Římskokatolická akademická farnost. Jde o trojlodní stavbu s kupolí, s tribunami a dvěmi věžemi za účasti Karla Luraga, Františka Carattiho a Františka Maxmiliána Kaňky. Hlavní oltář a obraz sv. Ignáce jsou od Jana Jiřího Häringa z roku 1632. Další obrazy od Jana Jiřího Heinsche.

 

Rozměry včetně rámu cca 50 cm x 38 cm, rám je úzký, zdobený, místy má otluky. Lept na papíře. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl vytvořen odhadem v letech 1920-40.

 

Jedná se o dílo kvalitního malíře a grafika, v poslední době velmi vyhledávaného, tedy o dobrou investici.

 

Bude ozdobou Vaší sbírky a úžasnou dekorací Vašich prostor. Originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz.

 

JOSEF VAIC 8.12.1884 - 1961

VELMI KVALITNÍ MALÍŘ - UVEDEN V TOMANOVĚ SLOVNÍKU, KDE JE MU VĚNOVÁNO CELKEM HODNĚ PROSTORU. CITUJI: NARODIL SE V DOMOUŠICÍCH. MALÍŘ V PRAZE. ODBORNÉHO VZDĚLÁNÍ NABYL V CIZINĚ, ZEJMÉNA V HOLANDSKU A V PAŘÍŽI. PŮVODNĚ BYL AKVARELISTOU, POZDĚJI TVOŘIL HLAVNĚ OLEJOMALBY, NYNÍ ZABÝVÁ SE TÉMĚŘ VÝLUČNĚ GRAFIKOU, ZEJMÉNA LEPTY V TECHNICE VERNISMOU. VYSTAVOVAL AKVARELY V GALERII MIETHKE VE VÍDNI, V RUDOLFINĚ V PRAZE S RADIMSKÝM (1907), SAMOSTATNĚ V TOPIČOVĚ SALONĚ R. 1910 SERIE KRESEB, HLAVNĚ Z ULIC A ZÁKOUTÍ PRAHY. VYDAL ZEJMÉNA CYKLUS STAROPRAŽSKÝCH LEPTŮ. JEHO SOUBOR LEPTANÝCH MOTIVŮ ZE ŠVÝCAR A PAŘÍŽE VYDALO UMĚLECKÉ NAKLADATELSTVÍ V CURYCHU. VÝZNAČNÉ GRAFICKÉ DÍLO JE TÉŽ CYKLUS AKVATINTOVÝCH PRACÍ ZOBRAZUJÍCÍCH STAROU PLZEŇ... ATD. ATD. ATD.

Typ: Pragensia, Praha

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení