PRAHA SOUMRAK NAD PRAŽSKÝM HRADEM - VAIC JOSEF

PRAHA SOUMRAK NAD PRAŽSKÝM HRADEM - VAIC JOSEF

 

1990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Vaic Josef
( 8.12.1884 - 15.5.1961 )

 

 

OBRAZ - PRAHA - SOUMRAK NAD PRAŽSKÝM HRADEM (PRAGENSIA). AUTOREM JE MALÍŘ JOSEF VAIC. SIGNOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. AUTORSKÉ RAZÍTKO A NÁPIS AUTORSKÝ LIST VLEVO DOLE - VIZ FOTO.
 

 


JOSEF VAIC 8.12.1884 - 1961

 


VELMI KVALITNÍ MALÍŘ - UVEDEN V TOMANOVĚ SLOVNÍKU, KDE JE MU VĚNOVÁNO CELKEM HODNĚ PROSTORU. CITUJI: NARODIL SE V DOMOUŠICÍCH. MALÍŘ V PRAZE. ODBORNÉHO VZDĚLÁNÍ NABYL V CIZINĚ, ZEJMÉNA V HOLANDSKU A V PAŘÍŽI. PŮVODNĚ BYL AKVARELISTOU, POZDĚJI TVOŘIL HLAVNĚ OLEJOMALBY, NYNÍ ZABÝVÁ SE TÉMĚŘ VÝLUČNĚ GRAFIKOU, ZEJMÉNA LEPTY V TECHNICE VERNISMOU. VYSTAVOVAL AKVARELY V GALERII MIETHKE VE VÍDNI, V RUDOLFINĚ V PRAZE S RADIMSKÝM (1907), SAMOSTATNĚ V TOPIČOVĚ SALONĚ R. 1910 SERIE KRESEB, HLAVNĚ Z ULIC A ZÁKOUTÍ PRAHY. VYDAL ZEJMÉNA CYKLUS STAROPRAŽSKÝCH LEPTŮ. JEHO SOUBOR LEPTANÝCH MOTIVŮ ZE ŠVÝCAR A PAŘÍŽE VYDALO UMĚLECKÉ NAKLADATELSTVÍ V CURYCHU. VÝZNAČNÉ GRAFICKÉ DÍLO JE TÉŽ CYKLUS AKVATINTOVÝCH PRACÍ ZOBRAZUJÍCÍCH STAROU PLZEŇ... ATD. ATD. ATD.ROZMĚRY RÁMU CCA 51 CM X 38 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY A JE LEHCE ROZKLÍŽENÝ. OBRAZ JE ZASKLENÝ. ZŘEJMĚ LEPT ČI LITOGRAFIE NA PAPÍŘE. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.


OBRAZ VYPADÁ VELMI STAŘE JE ODHADEM Z ROKU 1910-30. JEDNÁ SE O DÍLO KVALITNÍHO MALÍŘE, V POSLEDNÍ DOBĚ VELMI VYHLEDÁVANÉHO, TEDY O DOBROU INVESTICI.

 

 

BUDE OZDOBOU VAŠÍ SBÍRKY. ORIGINALITU DÍLA PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.

Jméno autora: Vaic Josef ( 8.12.1884 - 15.5.1961 )
Typ: Pragensia, Praha

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení