PRAHA STAROMĚSTSKÁ RADNICE A NÁMĚSTÍ - WÄNKE EMIL

PRAHA STAROMĚSTSKÁ RADNICE A NÁMĚSTÍ - WÄNKE EMIL

 

2990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 29. 7. 2024

Jméno autora: Wänke Emil
( 13.2.1901 - ? )

Originální signovaný barevný lept na papíře - Praha Staroměstská radnice a náměstí (Pragensia). Signován vpravo dole - viz foto. Technika vlevo dole - viz foto. Autorem je malíř a grafik Emil Wänke.

 

Staroměstská radnice

 

Staroměstská radnice v Praze byla založena roku 1338 (jako první v Čechách) na základě privilegia uděleného staroměstským měšťanům králem Janem Lucemburským. Tvoří ji komplex několika domů přiléhajících ke Staroměstskému náměstí postupně připojovaných do jednoho celku pro potřeby správy Starého Města pražského.

 

Rozměry včetně rámu 44 cm x 33 cm. Rám je krásně zdobený, místy má otluky. Originální barevný lept na papíře. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz je přibližně ze čtyřicátých let 20 století.

 

Bude šperkem ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací Vašich prostor.

 

Emil Wänke

 

* 13.2.1901 Praha

 

malíř, grafik

 

člen skupiny - Český fond výtvarných umění (ČFVU)

 

Studoval u profesora E. Dítěte na Uměleckoprůmyslové škole v Praze a u prof. J. Loukoty, J. Obrovského, K. Krattnera, A. Brömseho, F. Thieleho na Akademii výtvarných umění v Praze. Věnoval se krajinomalbě, pragensiím a portrétní tvorbě. Nejvíce ho proslavily staropražské motivy provedené většinou technikou barevného leptu. V roce 1925 a 1937 vystavoval v Rubešově galerii v Praze, roku 1934 v Poličce, v roce 1934 a 1935 vystavoval s Bratrstvem výtvarného umění v Praze.

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1984, Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění,1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž),1995, Signatury českých a slovenských výtvarných umělců,2010, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců (XXI. W - Ž).

 

Typ: Pragensia, Praha

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení