PRAHA - STAROMĚSTSKÁ RADNICE PO NÁLETU - WÄNKE EMIL

PRAHA - STAROMĚSTSKÁ RADNICE PO NÁLETU - WÄNKE EMIL

 

1990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Wänke Emil
( 13.2.1901 - ? )

 

 

 

GRAFIKA - PRAHA - STAROMĚSTSKÁ RADNICE PO NÁLETU (PRAGENSIA). SIGNOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. TECHNIKA VLEVO DOLE - VIZ FOTO. AUTOREM JE MALÍŘ A GRAFIK EMIL WÄNKE.ORIGINÁLNÍ BAREVNÝ LEPT NA PAPÍŘE. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÉ ROZMĚRY CCA 47 CM X 33 CM. LEPT JE LEHCE POMAČKANÝ A V JEDNOM MÍSTĚ JE MALINKO NATRŽENÝ - NAROVNÁNO POD SKLEM - NENÍ MOC VIDĚT. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.OBRAZ JE Z ROKU 1945.BUDE ŠPERKEM VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ VAŠICH PROSTOR.

 

 

 

 

Wänke Emil

 


* 13.2.1901 Praha

 


malíř, grafik

 

 

člen skupiny - Český fond výtvarných umění (ČFVU)
 

 

 

Studoval u profesora E. Dítěte na Uměleckoprůmyslové škole v Praze a u prof. J. Loukoty, J. Obrovského, K. Krattnera, A. Brömseho, F. Thieleho na Akademii výtvarných umění v Praze. Věnoval se krajinomalbě, pragensiím a portrétní tvorbě. Nejvíce ho proslavily staropražské motivy provedené většinou technikou barevného leptu. V roce 1925 a 1937 vystavoval v Rubešově galerii v Praze, roku 1934 v Poličce, v roce 1934 a 1935 vystavoval s Bratrstvem výtvarného umění v Praze.

 

 

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

 

1984, Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění,

 

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž),

 

1995, Signatury českých a slovenských výtvarných umělců,

 

2010, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců (XXI. W - Ž).

Jméno autora: Wänke Emil ( 13.2.1901 - ? )
Typ: Pragensia, Praha

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení