BENECKO ŽALÝ - WÄNKE EMIL

BENECKO ŽALÝ - WÄNKE EMIL

 

1990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Wänke Emil
( 13.2.1901 - ? )

 

Originální signovaný barevný lept na papíře - Benecko Žalý. Signován vpravo dole - viz foto. Název díla vlevo dole - viz foto. Autorem je malíř a grafik Emil Wänke. Zezadu je autorské razítko - viz foto.

 

Rozhledna Žalý - Benecko, Krkonoše


Rozhlednu na vrchu Žalý naleznete v nadmořské výšce 1019 m.Rozhledna je vysoká 18 metrů a za vyhlídkou musíte vystoupat 89 schodů. Kvůli umístění na atraktivním místě spatříte za dobrého počasí Kotel, mohylu Hanče a Vrbaty na Zlatém návrší, Černou horu i Sněžku, Medvědín, Ještěd, Bezděz, Trosky, Ralsko, Kozákov a Zvičinu. Kamennou rozhlednu Žalý se rozhodl nechat postavit hrabě Jan Harrach v roce 1892 (o dva roky dříve zde byl dokončen roubený dřevěný hostinec, který však na přelomu 19. a 20. století shořel).

 

Rozměry včetně rámu cca 32 cm x 23 cm. Obraz je adjustován do nového rámu a zasklen. Originální barevný lept na papíře.  Celkový stav - viz foto.


Obraz  je přibližně ze čtyřicátých let 20.tého století.


Bude šperkem ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací Vašich prostor.

 

 

Emil Wänke


* 13.2.1901 Praha

malíř, grafik

 

člen skupiny - Český fond výtvarných umění (ČFVU)
 

Studoval u profesora E. Dítěte na Uměleckoprůmyslové škole v Praze a u prof. J. Loukoty, J. Obrovského, K. Krattnera, A. Brömseho, F. Thieleho na Akademii výtvarných umění v Praze. Věnoval se krajinomalbě, pragensiím a portrétní tvorbě. Nejvíce ho proslavily staropražské motivy provedené většinou technikou barevného leptu. V roce 1925 a 1937 vystavoval v Rubešově galerii v Praze, roku 1934 v Poličce, v roce 1934 a 1935 vystavoval s Bratrstvem výtvarného umění v Praze.
 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1984, Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění,

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž),

1995, Signatury českých a slovenských výtvarných umělců,

2010, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců (XXI. W - Ž).

Jméno autora: Wänke Emil ( 13.2.1901 - ? )

Alternativní produkty

Přihlášení