HLINECKÝ BETLÉM V BARVÁCH PODZIMU - CHMELÍK PAVEL

HLINECKÝ BETLÉM V BARVÁCH PODZIMU - CHMELÍK PAVEL

 

3990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 30. 7. 2024

Jméno autora: Chmelík Pavel
( 26.6.1947 -

Obraz - Hlinecký Betlém v barvách podzimu. Signován a datován vpravo dole - viz foto. Autorem je vyhledávaný malíř Vysočiny Pavel Chmelík. Zezadu obrazu je uveden autor, název díla a rok - viz foto

 

Rozměry včetně rámu cca 28 cm x 23 cm, rám je zdobený, místy má otluky. Akvarel na papíře či kartonu. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován v roce 1994.

 

Bude perfektní dekorací a dominantou každého prostoru. Za originalitu díla plně ručíme vrácením peněz.

 

Chmelík Pavel

 

* 26.6.1947 Dědová u Hlinska

 

Chodil do školy v Kameničkách. Malovat se učil soukromě u akademického malíře Karla Wagnera. Na Vysočině žije a zde také maluje drobné obrázky pro potěchu. Mistrně si osvojil a oblíbil techniku akvarelu, pro kterou citlivě hledá a nachází náměty v milované Českomoravské Vysočině. Absolvoval řadu výstav - například Hlinsko, Březiny, Pustá Rybná atd.

 

Pavel Chmelík o Vysočině a malování řekl:

 

" žiji v Hlinsku a tvořím v Pusté Rybné (osada Světy). Českomoravská vysočina se pro mě stala již od dětství středem mého tvůrčího snažení. Maluji především krajinu kolem sebe - nádhernou krajinu Vysočiny. Ve svých obrazech provázím malebnými podhorskými vesničkami, kde se staré chaloupky choulí pod jiskřivým sněhem a podzimní krajiny hýří pestrými barvami. Ale příroda na Vysočině je velice svérázná a ne vždy se stará o dokonalé a umírněné ladění barev. Hlavní důraz kladu na dokonalou kresbu svých obrazů. Často je z nich cítit můj vřelý vztah k Českomoravské vysočině, z jejíž krásy čerpalo mnoho velkých umělců. Nekladu si za cíl žádný převrat, ani nové směry v malířství. Svými obrázky chci rozdávat radost a potěchu všem, kteří mají Vysočinu rádi."

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

2000, Malíři Vysočiny II (Dodatek k malému lexikonu z roku 1993).

 

Betlém Hlinsko

 

Památková rezervace Betlém v Hlinsku je jednou z expozic Muzea v přírodě Vysočina, jediného muzea v přírodě v Pardubickém kraji. Jde o soubor roubených a zděných domků, které si tu v první polovině 18. století postavili drobní městští řemeslníci.
Jednotlivé objekty prošly opravami, některé z nich byly dovezeny i z jiných míst a postupně restaurovány a skládány jako stavebnice. Díky nadšencům byl v roce 1993 zpřístupněn prvním návštěvníkům, o dva roky později vyhlášen památkovou rezervací lidové architektury.

 

Tvoří ji roubené domky postavené v polovině 18. století drobnými řemeslníky. Návštěvníci si zde mohou prohlédnout domácnosti a dílny tkalce, výrobce hraček, továrního dělníka a ševcovskou dílnu. Ale také expozici věnovanou masopustním obchůzkám a maskám z Hlinecka, které jsou součástí světového nehmotného dědictví UNESCO.

 


Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/aktivity/betlem-v-hlinsku

 

 

 

Typ: Malíři Vysočiny

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení