SLUNEČNICE - CHMELÍK PAVEL

SLUNEČNICE - CHMELÍK PAVEL

 

6990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 20. 10. 2021

Jméno autora: Chmelík Pavel
( 26.6.1947 -

 

 

OBRAZ KVĚTIN - SLUNEČNICE. SIGNOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. AUTOREM JE VYHLEDÁVANÝ MALÍŘ VYSOČINY PAVEL CHMELÍK. VĚTŠINOU SE VĚNUJE SPÍŠE AKVARELU A MOTIVŮM KRAJINY, ZDE SE VÝJIMEČNĚ JEDNÁ O MOTIV KVĚTIN A O TECHNIKU - OLEJ.
 

 

ROZMĚRY VČETNĚ RÁMU CCA 82 CM X 52 CM, RÁM JE HLUBOKÝ, ZDOBENÝ MÍSTY MÁ OTLUKY. OLEJ NA DESCE. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.
 

 

OBRAZ BYL NAMALOVÁN ODHADEM V DEVADESÁTÝCH LETECH 20. STOLETÍ.

 


JEDNÁ SE O VELMI KVALITNÍ DÍLO VYHLEDÁVANÉHO MALÍŘE, TEDY O VÝBORNOU INVESTICI.

 


ZA ORIGINALITU DÍLA PLNĚ RUČÍM VRÁCENÍM PENĚZ.

 


BUDE PERLOU VE VAŠÍ SBÍRCE, ÚŽASNOU DEKORACÍ A DOMINANTOU KAŽDÉHO PROSTORU.


 

 


Chmelík Pavel

 


* 26.6.1947 Dědová u Hlinska

 

 

Chodil do školy v Kameničkách. Malovat se učil soukromě u akademického malíře Karla Wagnera. Na Vysočině žije a zde také maluje drobné obrázky pro potěchu. Mistrně si osvojil a oblíbil techniku akvarelu, pro kterou citlivě hledá a nachází náměty v milované Českomoravské Vysočině. Absolvoval řadu výstav - například Hlinsko, Březiny, Pustá Rybná atd.
 

Pavel Chmelík o Vysočině a malování řekl:


" žiji v Hlinsku a tvořím v Pusté Rybné (osada Světy). Českomoravská vysočina se pro mě stala již od dětství středem mého tvůrčího snažení. Maluji především krajinu kolem sebe - nádhernou krajinu Vysočiny. Ve svých obrazech provázím malebnými podhorskými vesničkami, kde se staré chaloupky choulí pod jiskřivým sněhem a podzimní krajiny hýří pestrými barvami. Ale příroda na Vysočině je velice svérázná a ne vždy se stará o dokonalé a umírněné ladění barev. Hlavní důraz kladu na dokonalou kresbu svých obrazů. Často je z nich cítit můj vřelý vztah k Českomoravské vysočině, z jejíž krásy čerpalo mnoho velkých umělců. Nekladu si za cíl žádný převrat, ani nové směry v malířství. Svými obrázky chci rozdávat radost a potěchu všem, kteří mají Vysočinu rádi."VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:


2000, Malíři Vysočiny II (Dodatek k malému lexikonu z roku 1993).

Jméno autora: Chmelík Pavel ( 26.6.1947 -
Typ: Malíři Vysočiny

Přihlášení