HLINECKÝ BETLÉM - CHMELÍK PAVEL

HLINECKÝ BETLÉM - CHMELÍK PAVEL

 

3990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 27. 6. 2024

Jméno autora: Chmelík Pavel
( 26.6.1947 -

 

 

OBRÁZEK - HLINECKÝ BETLÉM 1994. SIGNOVÁN A DATOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. AUTOREM JE VYHLEDÁVANÝ MALÍŘ VYSOČINY PAVEL CHMELÍK. ZEZADU OBRAZU JE UVEDEN NÁZEV DÍLA A ROK VYTVOŘENÍ DÍLA.
 

 

ROZMĚRY VČETNĚ RÁMU CCA 29 CM X 23 CM, RÁM JE ÚZKÝ, ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ DROBNÉ OTLUKY. AKVAREL NA KARTONU. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.
 

 

OBRAZ BYL NAMALOVÁN V ROCE 1994.

 

 

JEDNÁ SE O VELMI KVALITNÍ DÍLKO VYHLEDÁVANÉHO MALÍŘE, TEDY O VÝBORNOU INVESTICI.

 

 

ZA ORIGINALITU DÍLA PLNĚ RUČÍM VRÁCENÍM PENĚZ.

 

 

BUDE PERLOU VE VAŠÍ SBÍRCE, ÚŽASNOU DEKORACÍ KAŽDÉHO PROSTORU.


 

 


Chmelík Pavel

 


* 26.6.1947 Dědová u Hlinska

 

 

Chodil do školy v Kameničkách. Malovat se učil soukromě u akademického malíře Karla Wagnera. Na Vysočině žije a zde také maluje drobné obrázky pro potěchu. Mistrně si osvojil a oblíbil techniku akvarelu, pro kterou citlivě hledá a nachází náměty v milované Českomoravské Vysočině. Absolvoval řadu výstav - například Hlinsko, Březiny, Pustá Rybná atd.

Pavel Chmelík o Vysočině a malování řekl:

" žiji v Hlinsku a tvořím v Pusté Rybné (osada Světy). Českomoravská vysočina se pro mě stala již od dětství středem mého tvůrčího snažení. Maluji především krajinu kolem sebe - nádhernou krajinu Vysočiny. Ve svých obrazech provázím malebnými podhorskými vesničkami, kde se staré chaloupky choulí pod jiskřivým sněhem a podzimní krajiny hýří pestrými barvami. Ale příroda na Vysočině je velice svérázná a ne vždy se stará o dokonalé a umírněné ladění barev. Hlavní důraz kladu na dokonalou kresbu svých obrazů. Často je z nich cítit můj vřelý vztah k Českomoravské vysočině, z jejíž krásy čerpalo mnoho velkých umělců. Nekladu si za cíl žádný převrat, ani nové směry v malířství. Svými obrázky chci rozdávat radost a potěchu všem, kteří mají Vysočinu rádi."VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:


2000, Malíři Vysočiny II (Dodatek k malému lexikonu z roku 1993).
 

Jméno autora: Chmelík Pavel ( 26.6.1947 -
Typ: Malíři Vysočiny

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení