JEŘÁBY NAD KLADNEM - CHMELÍK PAVEL

JEŘÁBY NAD KLADNEM - CHMELÍK PAVEL

 

8990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 23. 7. 2024

Jméno autora: Chmelík Pavel
( 26.6.1947 -

 

 

OBRAZ - JEŘÁBY NAD KLADNEM. SIGNOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. AUTOREM JE VYHLEDÁVANÝ MALÍŘ VYSOČINY PAVEL CHMELÍK. VĚNUJE SE SPÍŠE AKVARELU NA PAPÍŘE, ZDE SE JEDNÁ O REPREZENTATIVNÍ ROZMĚRNÝ OLEJ.


ZEZADU OBRAZU JE UVEDEN NÁZEV OBRAZU, AUTOR A JEHO ADRESA - VŠE VIZ FOTO.
 

 

ROZMĚRY VČETNĚ RÁMU CCA 93 CM X 73 CM, RÁM JE HLUBOKÝ, ZDOBENÝ MÍSTY MÁ DROBNÉ OTLUKY. OLEJ NA DESCE. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.

 

 

OBRAZ BYL NAMALOVÁN ODHADEM V DEVADESÁTÝCH LETECH 20. STOLETÍ.

 

 

JEDNÁ SE O VELMI KVALITNÍ DÍLO VYHLEDÁVANÉHO MALÍŘE, TEDY O VÝBORNOU INVESTICI.

 

 

ZA ORIGINALITU DÍLA PLNĚ RUČÍM VRÁCENÍM PENĚZ.

 

 

BUDE PERLOU VE VAŠÍ SBÍRCE, ÚŽASNOU DEKORACÍ A DOMINANTOU KAŽDÉHO PROSTORU.

 

 

 

 

Chmelík Pavel
 

 

* 26.6.1947 Dědová u Hlinska
Chodil do školy v Kameničkách. Malovat se učil soukromě u akademického malíře Karla Wagnera. Na Vysočině žije a zde také maluje drobné obrázky pro potěchu. Mistrně si osvojil a oblíbil techniku akvarelu, pro kterou citlivě hledá a nachází náměty v milované Českomoravské Vysočině. Absolvoval řadu výstav - například Hlinsko, Březiny, Pustá Rybná atd.

 

Pavel Chmelík o Vysočině a malování řekl:

 

" žiji v Hlinsku a tvořím v Pusté Rybné (osada Světy). Českomoravská vysočina se pro mě stala již od dětství středem mého tvůrčího snažení. Maluji především krajinu kolem sebe - nádhernou krajinu Vysočiny. Ve svých obrazech provázím malebnými podhorskými vesničkami, kde se staré chaloupky choulí pod jiskřivým sněhem a podzimní krajiny hýří pestrými barvami. Ale příroda na Vysočině je velice svérázná a ne vždy se stará o dokonalé a umírněné ladění barev. Hlavní důraz kladu na dokonalou kresbu svých obrazů. Často je z nich cítit můj vřelý vztah k Českomoravské vysočině, z jejíž krásy čerpalo mnoho velkých umělců. Nekladu si za cíl žádný převrat, ani nové směry v malířství. Svými obrázky chci rozdávat radost a potěchu všem, kteří mají Vysočinu rádi."

 

 

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:2000, Malíři Vysočiny II (Dodatek k malému lexikonu z roku 1993).

Jméno autora: Chmelík Pavel ( 26.6.1947 -
Typ: Malíři Vysočiny

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení