KLADNO - SLÁDEK MIROSLAV JAN

KLADNO - SLÁDEK MIROSLAV JAN

 

2490 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 30. 7. 2024

Jméno autora: Sládek Miroslav Jan
( 30.1.1917 - ? )

Originální barevná signovaná litografie - Kladno.Autorem je malíř Miroslav Jan Sládek. Signovaná vpravo dole - viz foto. Číslovaná 121/200 a technika vlevo dole - viz foto.

 

Kladno

 

Město se pyšní mnoha kulturními, architektonickými a také průmyslovými památkami.

 

Za dominantu města Kladno lze považovat zdejší zámek. Původně se jednalo o tvrz. Na jejím místě byla v 60. letech 16. století vystavěna renesanční čtyřkřídlá dvoupatrová budova. Zámek byl po roce 1705 barokně přestavěn architektem Ignácem Kiliánem Dienzenhoferem do dnešní podoby. V západním křídle se nachází zámecká kaple sv. Vavřince s freskovou výzdobou od J. K. Koláře, která slouží k pořádání mší a svatebních obřadů. Zrekonstruován byl v 90. letech 20. století a sídlí v něm Zámecká galerie města, Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně a pobočka Městské knihovny Kladno. Současné muzejní expozice ukazují nejen historii Kladenska, ale sklepení je upraveno jako důlní štola, typické pro tento region.

 

Rozměry včetně rámu cca 33 cm x 26 cm, rám je dřevěný, místy má otluky. Originální barevná, signovaná a číslovaná litografie na papíře. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz je přibližně z let 1950-70.

 

Bude perfektní dekorací každého prostoru.

 

Sládek Miroslav Jan

 

* 30.1.1917

 

malířství

 

Studium - ? - 1954 Univerzita Karlova, Pedagogická fakulta, Praha, Bouda Cyril, následně 1954 - ? Univerzita Karlova, Praha (Pedagogická fakulta ), Salcman Martin. Členem skupiny Český fond výtvarných umění (ČFVU). Věnoval se zejména krajinomalbě a figurálním kompozicím, vystavoval například v roce 1984 se středočeskými výtvarníky - 3. členská výstava středočeských výtvarníků, Středočeská galerie, výstavní síně, Praha atd.

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1984, Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění,

2005, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2004 (XIV. Sh - Sr).

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení