KLADNO - SLÁDEK MIROSLAV JAN

KLADNO - SLÁDEK MIROSLAV JAN

 

1990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Sládek Miroslav Jan
( 30.1.1917 - ? )

 

Originální signovaná litografie - Kladno. Autorem je malíř Miroslav Jan Sládek. Signovaná vpravo dole - viz foto. Číslovaná 81/200 a technika vlevo dole - viz foto.

 

 

Kladno

 

Město se pyšní mnoha kulturními, architektonickými a také průmyslovými památkami.

 

Za dominantu města Kladno lze považovat zdejší zámek. Původně se jednalo o tvrz. Na jejím místě byla v 60. letech 16. století vystavěna renesanční čtyřkřídlá dvoupatrová budova. Zámek byl po roce 1705 barokně přestavěn architektem Ignácem Kiliánem Dienzenhoferem do dnešní podoby. V západním křídle se nachází zámecká kaple sv. Vavřince s freskovou výzdobou od J. K. Koláře, která slouží k pořádání mší a svatebních obřadů. Zrekonstruován byl v 90. letech 20. století a sídlí v něm Zámecká galerie města, Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně a pobočka Městské knihovny Kladno. Současné muzejní expozice ukazují nejen historii Kladenska, ale sklepení je upraveno jako důlní štola, typické pro tento region.


 

Rozměry včetně rámu cca 40 cm x 37 cm, rám je mohutný, zdobený, místy má otluky. Originální barevná, signovaná a číslovaná litografie na papíře. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.


 

Obraz je přibližně z let 1950-70.

 


Bude perfektní dekorací každého prostoru.

 

 

Sládek Miroslav Jan
 

* 30.1.1917
 

malířství

Studium - ? - 1954 Univerzita Karlova, Pedagogická fakulta, Praha, Bouda Cyril, následně 1954 - ? Univerzita Karlova, Praha (Pedagogická fakulta ), Salcman Martin. Členem skupiny Český fond výtvarných umění (ČFVU). Věnoval se zejména krajinomalbě a figurálním kompozicím, vystavoval například v roce 1984 se středočeskými výtvarníky - 3. členská výstava středočeských výtvarníků, Středočeská galerie, výstavní síně, Praha atd.


VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

1984, Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění,

2005, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2004 (XIV. Sh - Sr).

Jméno autora: Sládek Miroslav Jan ( 30.1.1917 - ? )

Přihlášení