MĚLNÍK - SLÁDEK MIROSLAV JAN

MĚLNÍK - SLÁDEK MIROSLAV JAN

 

2490 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Sládek Miroslav Jan
( 30.1.1917 - ? )

Originální signovaná litografie - Mělník. Autorem je malíř Miroslav Jan Sládek. Signovaná vpravo dole - viz foto. Číslovaná 150/200 a technika vlevo dole - viz foto.

 

Mělník

 

Nad soutokem Labe a Vltavy existovalo již v 9. století slovanské hradiště, ale samotné město Mělník vzniklo ve 13. století z podhradí a později trhové osady. Zakládací listinu město nemá. A tak první zpráva, podle níž se Mělník považoval za město, se objevila až v listině Přemysla Otakara II. z 25.listopadu 1274. Mělník prohlásil natrvalo za věnné město českých královen až Karel IV. Ten sem dal přivézt z Burgundska a ze Champagne vinnou révu a zvelebil tak mělnické vinařství.

 

Do konce 15. století město díky svým vinicím hospodářsky prosperovalo, ale od nástupu Habsburků začala jeho stagnace a později úpadek. Ten vyvrcholil za třicetileté války, kdy bylo město drancováno a vypáleno.

 

Rozměry včetně rámu cca 42 cm x 29 cm, rám je dřevěný, místy má otluky. Originální barevná, signovaná a číslovaná litografie na papíře. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz je přibližně z let 1950-70.

 

Bude perfektní dekorací každého prostoru.

 

Sládek Miroslav Jan

 

* 30.1.1917

 

malířství

 

Studium - ? - 1954 Univerzita Karlova, Pedagogická fakulta, Praha, Bouda Cyril, následně 1954 - ? Univerzita Karlova, Praha (Pedagogická fakulta ), Salcman Martin. Členem skupiny Český fond výtvarných umění (ČFVU). Věnoval se zejména krajinomalbě a figurálním kompozicím, vystavoval například v roce 1984 se středočeskými výtvarníky - 3. členská výstava středočeských výtvarníků, Středočeská galerie, výstavní síně, Praha atd.

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1984, Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění,

2005, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2004 (XIV. Sh - Sr).

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení