TRENTO PIAZZA DEL DUOMO - REPRODUKCE

TRENTO PIAZZA DEL DUOMO - REPRODUKCE

 

1990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 29. 7. 2024

Jméno autora: Reprodukce

Obraz - Trento Piazza del Duomo.

 

Trento Piazza del Duomo

 

Katedrála San Vigilio - Duomo di Trento - byla postavena na ploše, kde se nacházel starověký chrám zasvěcený patronu města. Kostel postavený v padanském stylu zde byl pravděpodobně nalezen před smrtí svatého. V 11. století zahájil práce na katedrále princ-biskup Uldarico II. V roce 1212 byla tato první budova téměř úplně zbořena Federico Vanga - jedním z biskupů, kteří nejvíce přispěli k urbanisticko-uměleckému rozvoji města - aby uvolnil místo pro katedrálu v románsko-lombardském stylu. Biskup svěřil projekt týmu kvalifikovaných pracovníků se sídlem v Campione v čele s Adamem d'Arognem .

 

Severní transept katedrály zdobilo na konci 13. století alegorické rozetové okno známé jako Kolo štěstí . Ve 14. století byl kostel rozšířen a přibyly mu gotické prvky. V roce 1628 navrhl Giuseppe Alberti krucifixovou kapli . Je postaven v barokním stylu a je v něm umístěna skupina dřevěných plastik, u jejichž nohou byly vydány výnosy Tridentského koncilu (1545-1563) . Slavnostní katolická zasedání se ve skutečnosti konala v presbytáři katedrály na specifické pohyblivé dřevěné konstrukci postavené nad její podzemní kryptou.. Architektonické dekorace na růžovém okně s výhledem na náměstí jsou ve středověkém stylu. Apsida katedrály je nečekaně bohatá na barvy i výzdobu. Dvě boční ramena vnitřních schodišť jsou vytesaná v tlustých zdech a vedou návštěvníky nahoru ke zvonicím na přední straně.

 

Rozměry včetně rámu cca 34 cm x 29 cm, rám je dřevěný, místy má otluky. Reprodukce na papíře. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.

 

Bude perfektní dekorací Vašich prostor.

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení