PIAZZETTA SAN MARCO A PALAZZA DUCALE V BENÁTKÁCH - REPRODUKCE

PIAZZETTA SAN MARCO A PALAZZA DUCALE V BENÁTKÁCH - REPRODUKCE

 

1990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 20. 6. 2024

Jméno autora: Reprodukce

Obraz - Piazzetta San Marco a Palazza Ducale v Benátkách. Signován vpravo dole - viz foto.


Náměstí sv. Marka a okolní památky


Benátky se kromě své unikátní polohy a jedinečné atmosféry pyšní také celou řadou proslulých pamětihodností. Řada z nich, jako zvonice, bazilika sv. Marka a Dóžecí palác, se nachází přímo na náměstí svatého Marka. Celá oblast ve v roce 1987 stala součástí světového dědictví UNESCO.

 

Náměstí sv. Marka se rozkládá u jižního břehu historických Benátek. Tento prostor přibližně vymezují kanály Rio di San Moisé (na západě), Rio de le Procuratie (na severu) a Rio del Palazzo (na východě). Jižním směrem se otevírá výhled na spojení hlavních kanálů Canal Grande a Canale della Guidecca, na ostrůvek San Giorgio s velkolepou bazilikou a na rekreační ostrov Lido.

 

Pamětihodnosti kolem náměstí sv. Marka


Náměstí sv. Marka (Piazza San Marco, často též pouze „la Piazza") se jmenuje podle benátského patrona, evangelisty Marka. Vzniklo v 9. století a roku 1177 získalo současný tvar i velikost. Představuje hlavní veřejný prostor v Benátkách. Jeho prodloužení směrem k laguně se nazývá Piazzetta.

 

Dóžecí palác (Palazzo Ducale) v benátském gotickém stylu sloužil jako rezidence dóžete, v roce 1923 se proměnil v muzeum. Zvonice sv. Marka (Campanile di San Marco) z roku 1514 má výšku 98,6 metru. Další významné stavby na náměstí sv. Marka jsou hodinová věž (Torre del'Orloggio), knihovna sv. Marka, Národní archeologické muzeum a Caff'e Florian (nejstarší italská kavárna z roku 1720).

 

Rozměry včetně rámu cca 34 cm x 29 cm, rám je dřevěný, místy má otluky. Reprodukce na papíře. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.

 

Bude perfektní dekorací Vašich prostor.

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení