HAMERSKÁ PŘEHRADA NA VYSOČINĚ - TROJAN JAROMÍR

HAMERSKÁ PŘEHRADA NA VYSOČINĚ - TROJAN JAROMÍR

 

4990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 19. 6. 2024

Jméno autora: Trojan Jaromír
( 5.6.1922 - 10.6.2002 )

Obraz - Hamerská přehrada na Vysočině. Signován vpravo dole - viz foto. Autorem je ceněný a vyhledávaný malíř Jaromír Trojan. Kvalitní, pohodové, líbivé dílo. Jeho obrazy jsou například ve stálé expozituře muzea v Hlinsku.

 

Hamerská přehrada

 

V letech 1906 – 1912 byla mezi obcemi Hamry a Studnice vybudována údolní přehrada, známá jako Hamerská nádrž. Je to jedna z prvních přehrad v Čechách, která má sypanou hráz. Plocha přehrady je přibližně 60 ha a objem nádrže 2,5 miliónu metrů kubických. Nyní se využívá jako zdroj pitné vody a koupání je zakázáno.

 

Rozměry včetně rámu úctyhodných cca 90 cm x 51 cm, rám je zdobený, místy má otluky. Olej na kartonu. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován přiližně v letech 1970-73 .

 

Pokud chcete kvalitu určitě budete spokojeni. Jedná se o rozměrné dílo ceněného a vyhledávaného malíře, tedy o výbornou investici. Dílo takto kvalitního malíře bude zřejmě časem stoupat na ceně. Originalitu díla plně garantuji vrácením peněz.

 

Bude šperkem ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací a dominantou Vašich prostor.

 

JAROMÍR TROJAN

 

* 5. 6. 1922 v Hlinsku

 

+ 10. 6. 2002 v Jičíně

 

Malíř krajin. Absolvoval Reálné gymnázium v Chotěboři a právnickou fakultu UK v Praze. Soukromě studoval výtvarné umění u profesora Vlastimila Rady v Praze. Působil jako pedagog, stál při zrodu slavné tradice každoročních výstav pod názvem Výtvarné Hlinecko, byl zakladatelem a prvním ředitelem Muzea loutkářských kultur v Chrudimi v letech 1972 - 1975 a ředitelem Městského muzea galerie v Hlinsku v letech 1975 - 1982.

Ve své tvorbě se soustředil na realistickou malbu krajiny, dokumentární malbu a kresbu, vypracoval řadu návrhů interiérů.

Typ: Malíři Vysočiny

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení