ŘEKA V LETNÍ KRAJINĚ - TROJAN JAROMÍR

ŘEKA V LETNÍ KRAJINĚ - TROJAN JAROMÍR

 

3990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Trojan Jaromír
( 5.6.1922 - 10.6.2002 )

 

 

KRAJINKA OD MALÍŘE J. TROJANA.
 


JAROMÍR TROJAN
 

* 5. 6. 1922 v Hlinsku
 

+ 10. 6. 2002 v Jičíně

 

Malíř krajin. Absolvoval Reálné gymnázium v Chotěboři a právnickou fakultu UK v Praze. Soukromě studoval výtvarné umění u profesora Vlastimila Rady v Praze. Působil jako pedagog, stál při zrodu slavné tradice každoročních výstav pod názvem Výtvarné Hlinecko, byl zakladatelem a prvním ředitelem Muzea loutkářských kultur v Chrudimi v letech 1972 - 1975 a ředitelem Městského muzea galerie v Hlinsku v letech 1975 - 1982.
Ve své tvorbě se soustředil na realistickou malbu krajiny, dokumentární malbu a kresbu, vypracoval řadu návrhů interiérů.


JEHO OBRAZY JSOU NAPŘÍKLAD VE STÁLÉ EXPOZITUŘE MUZEA V HLINSKU.

 

80 CM X 43 CM, RÁM JE ZŘEJMĚ PŮVODNÍ, ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. OLEJ NA TVRDÉM KARTONU. SIGNOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.
 

 

OBRAZ BYL NAMALOVÁN V ROCE 1974. JEDNÁ SE O VELMI KVALITNÍ DÍLO.

Jméno autora: Trojan Jaromír ( 5.6.1922 - 10.6.2002 )
Typ: Malíři Vysočiny

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení