PODZIM NA VYSOČINĚ - TROJAN JAROMÍR

PODZIM NA VYSOČINĚ - TROJAN JAROMÍR

 

4990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 24. 7. 2024

Jméno autora: Trojan Jaromír
( 5.6.1922 - 10.6.2002 )

 

 

OBRAZ - KRAJINA NA VYSOČINĚ. SIGNOVÁN A DATOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. AUTOREM JE CENĚNÝ A VYHLEDÁVANÝ MALÍŘ JAROMÍR TROJAN. KVALITNÍ POHODOVÉ LÍBIVÉ DÍLO.

 

 


JAROMÍR TROJAN
 

 


* 5. 6. 1922 v Hlinsku
 

 


+ 10. 6. 2002 v Jičíně
 

 

 

Malíř krajin. Absolvoval Reálné gymnázium v Chotěboři a právnickou fakultu UK v Praze. Soukromě studoval výtvarné umění u profesora Vlastimila Rady v Praze. Působil jako pedagog, stál při zrodu slavné tradice každoročních výstav pod názvem Výtvarné Hlinecko, byl zakladatelem a prvním ředitelem Muzea loutkářských kultur v Chrudimi v letech 1972 - 1975 a ředitelem Městského muzea galerie v Hlinsku v letech 1975 - 1982.

Ve své tvorbě se soustředil na realistickou malbu krajiny, dokumentární malbu a kresbu, vypracoval řadu návrhů interiérů.
 

 


JEHO OBRAZY JSOU NAPŘÍKLAD VE STÁLÉ EXPOZITUŘE MUZEA V HLINSKU.


ROZMĚRY RÁMU CCA 82 CM X 62 CM, RÁM JE ZŘEJMĚ PŮVODNÍ, ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. OLEJ NA KARTONU. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.


OBRAZ BYL NAMALOVÁN V ROCE 1956.


POKUD CHCETE KVALITU URČITĚ BUDETE SPOKOJENI. JEDNÁ SE O ROZMĚRNÉ DÍLO CENĚNÉHO A VYHLEDÁVANÉHO MALÍŘE, TEDY O VÝBORNOU INVESTICI. DÍLO TAKTO KVALITNÍHO MALÍŘE BUDE ZŘEJMĚ ČASEM STOUPAT NA CENĚ. ORIGINALITU DÍLA PLNĚ GARANTUJI VRÁCENÍM PENĚZ.


BUDE ŠPERKEM VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ A DOMINANTOU VAŠICH PROSTOR.

Jméno autora: Trojan Jaromír ( 5.6.1922 - 10.6.2002 )
Typ: Malíři Vysočiny

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení