BRADLEC U JIČÍNA OD VÝCHODU - PODLIPNÝ JOSEF PAVEL

BRADLEC U JIČÍNA OD VÝCHODU - PODLIPNÝ JOSEF PAVEL

 

8990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Podlipný Josef Pavel
( 6.7.1860 - 8.12.1908 )

Obraz - Bradlec u Jičína od východu. Signován zezadu obrazu - viz foto. Autorem je ceněný a vyhledávaný jičínský malíř Josef Pavel Podlipný (1860-1908). Zezadu obrazu je autorské razítko, jméno autora, název díla, datum atd - viz foto.

 

Bradlec

 

Zřícenina hradu Bradlec se nachází nedaleko obce Bradlecká Lhota, jižně od Lomnice nad Popelkou.
Hrad má velmi bohatou historii a vždy byl v držení významných českých rodů. Na sklonku 13. století hrad nechal vybudovat mocný rod Markvarticů. Je možné, že jej vlastnil i císař Karel IV. Hrad položený na dvou čedičových vrcholech (547 m n.m.) poskytoval výbornou obranu před útočníky. Přesto však byla tvrz dobyta královským vojskem a začátkem 16. století zpustla. Dodnes se zachovaly zbytky tří stěn věže a fragmenty zdí a obrysů budov.

 

Celkové rozměry včetně pasparty cca 46 cm x 35 cm, samotný obrázek cca 30 cm x 21 cm. Olej nebo tempera na papíře či kartonu. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován v roce 1902.

 

Pokud chcete kvalitu, určitě budete spokojeni. Jedná se o kvalitní dílo ceněného a vyhledávaného malíře, tedy o výbornou investici. Originalitu díla plně garantuji vrácením peněz. Bude šperkem a perfektní dekorací Vašich prostor.

 

 

Podlipný Josef Pavel

 

* 6.7.1860 Stará Paka (Jičín)

 

+ 8.12.1908 Jičín (Jičín)

 

malířství

 

Josef Pavel Podlipný maloval převážně portréty, taktéž církevní a historické výjevy.

 

Jeho syn Josef Podlipný ( 7.7.1889 - ? ) se nejdříve učil malířství u svého otce, později v dílně Václava Kretschmera v Nové Pace a poté u Františka Jaroše v Jičíně. Maloval a kreslil krajiny Pojizeří, Českého ráje a Krkonoš.

 

Jeho dcera Terezie Podlipná ( 20.11.1887 - 16.5.1940 ) učila kreslení na dívčí průmyslové škole v Praze. Studovala lidové kroje, malovala však také zátiší, květiny a krajiny.

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž).

Alternativní produkty

Přihlášení