HRAD KOST - PODLIPNÝ JOSEF PAVEL

HRAD KOST - PODLIPNÝ JOSEF PAVEL

 

7192 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Podlipný Josef Pavel
( 6.7.1860 - 8.12.1908 )

 

 

 

RARITNÍ ZAJÍMAVÁ MALBA NA PALETĚ - HRAD KOST. AUTOREM JE CENĚNÝ A VYHLEDÁVANÝ JIČÍNSKÝ MALÍŘ JOSEF PAVEL PODLIPNÝ (1860-1908).

 

 

Hrad Kost

 

Kost je jedním z mála zbývajících středověkých hradů v České republice a je považován za druhý nejvýznamnější. Oblíbená legenda praví, že hrad dostal jméno Kost, protože nebyl dobyt více než jednou, jelikož byl stejně tvrdý jako kost. Původ hradu se datuje do 14. století a stavba byla pravděpodobně započata Benešem z Vartenberka, který nechal postavit dlouhý sál a věž jako obrannou pevnost.

 


V PRODEJI MÁM CELKEM 4 MALOVANÉ PALETY OD TOHOTO AUTORA - HRAD KOST, VĚTRNÝ MLÝN BOROVNICE U MOSTKU, VODNÍ MLÝN VALCHA A HRAD TROSKY, VŠECHNY MAJÍ STEJNOU VELIKOST, STYL MALBY, TECHNIKU ATD. NĚKTERÉ PALETY JSOU ZEZADU SIGNOVANÉ A DATOVANÉ A JE NA NICH UVEDEN NÁZEV DÍLA A DATUM MALBY.

 

 

ROZMĚRY CCA 36,5 CM X 25,5 CM, OLEJOVÉ BARVY NA PALETĚ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.


MALBA JE Z ROKU 1902 !!! MOŽNO ZAVĚSIT DO OTVORU V PALETĚ.

 


POKUD CHCETE KVALITU A RARITU VE SBÍRCE URČITĚ BUDETE SPOKOJENI. JEDNÁ SE O KVALITNÍ DÍLO CENĚNÉHO A VYHLEDÁVANÉHO MALÍŘE, TEDY O VÝBORNOU INVESTICI. ORIGINALITU PLNĚ GARANTUJI VRÁCENÍM PENĚZ.


MALÍŘI OBČAS MALUJÍ NA SVÉ PALETY, PRO PŘÍKLAD V ROCE 2007 SE VYDRAŽILA MALBA NA PALETĚ SE SEINOU V PAŘÍŽI OD ANTONÍNA CHITTUSSIHO ZA 230.100,- KČ

 

 

 

 

Podlipný Josef Pavel

 


* 6.7.1860 Stará Paka (Jičín)

 


+ 8.12.1908 Jičín (Jičín)

 


malířství

 

 

Josef Pavel Podlipný maloval převážně portréty, taktéž církevní a historické výjevy.

 

Jeho syn Josef Podlipný ( 7.7.1889 - ? ) se nejdříve učil malířství u svého otce, později v dílně Václava Kretschmera v Nové Pace a poté u Františka Jaroše v Jičíně. Maloval a kreslil krajiny Pojizeří, Českého ráje a Krkonoš.

 

Jeho dcera Terezie Podlipná ( 20.11.1887 - 16.5.1940 ) učila kreslení na dívčí průmyslové škole v Praze. Studovala lidové kroje, malovala však také zátiší, květiny a krajiny. 


 

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

 

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž).

Jméno autora: Podlipný Josef Pavel ( 6.7.1860 - 8.12.1908 )

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení