VĚTRNÝ MLÝN BOROVNICE U MOSTKU - PODLIPNÝ JOSEF PAVEL

VĚTRNÝ MLÝN BOROVNICE U MOSTKU - PODLIPNÝ JOSEF PAVEL

 

7192 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Podlipný Josef Pavel
( 6.7.1860 - 8.12.1908 )

 

 

 

RARITNÍ ZAJÍMAVÁ MALBA NA PALETĚ - VĚTRNÝ MLÝN U BOROVNICE U MOSTKU. AUTOREM JE CENĚNÝ A VYHLEDÁVANÝ JIČÍNSKÝ MALÍŘ JOSEF PAVEL PODLIPNÝ (1860-1908). TATO PALETA JE ZEZADU SIGNOVÁNA A DATOVÁNA TUŽKOU, JE TAM UVEDEN I NÁZEV DÍLA - VŠE VIZ FOTO.


BOROVNICE

ZŘEJMĚ SE JEDNÁ O BOROVNICI U STARÉ PAKY V OKRESE TRUTNOV, KRAJ KRÁLOVÉHRADECKÝ. OBEC BOROVNICE SE ROZPROSTÍRÁ V MALEBNÉM ÚDOLÍ V ČLENITÉ KRAJINĚ PODKRKONOŠÍ.V PRODEJI MÁM CELKEM 4 MALOVANÉ PALETY OD TOHOTO AUTORA - HRAD KOST, VĚTRNÝ MLÝN BOROVNICE U MOSTKU, VODNÍ MLÝN VALCHA A HRAD TROSKY, VŠECHNY MAJÍ STEJNOU VELIKOST, STYL MALBY, TECHNIKU ATD. NĚKTERÉ PALETY JSOU ZEZADU SIGNOVANÉ A DATOVANÉ A JE NA NICH UVEDEN NÁZEV DÍLA A DATUM MALBY.
 

 

ROZMĚRY CCA 36,5 CM X 25,5 CM, OLEJOVÉ BARVY NA PALETĚ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.


MALBA JE Z ROKU 1902 !!! MOŽNO ZAVĚSIT DO OTVORU V PALETĚ.

 

 

POKUD CHCETE KVALITU A RARITU VE SBÍRCE URČITĚ BUDETE SPOKOJENI. JEDNÁ SE O KVALITNÍ DÍLO CENĚNÉHO A VYHLEDÁVANÉHO MALÍŘE, TEDY O VÝBORNOU INVESTICI. ORIGINALITU PLNĚ GARANTUJI VRÁCENÍM PENĚZ.


MALÍŘI OBČAS MALUJÍ NA SVÉ PALETY, PRO PŘÍKLAD V ROCE 2007 SE VYDRAŽILA MALBA NA PALETĚ SE SEINOU V PAŘÍŽI OD ANTONÍNA CHITTUSSIHO ZA 230.100,- KČ
 

 


Podlipný Josef Pavel


 

* 6.7.1860 Stará Paka (Jičín)


 

+ 8.12.1908 Jičín (Jičín)


 

malířství
 


 

 

Josef Pavel Podlipný maloval převážně portréty, taktéž církevní a historické výjevy.


Jeho syn Josef Podlipný ( 7.7.1889 - ? ) se nejdříve učil malířství u svého otce, později v dílně Václava Kretschmera v Nové Pace a poté u Františka Jaroše v Jičíně. Maloval a kreslil krajiny Pojizeří, Českého ráje a Krkonoš.


Jeho dcera Terezie Podlipná ( 20.11.1887 - 16.5.1940 ) učila kreslení na dívčí průmyslové škole v Praze. Studovala lidové kroje, malovala však také zátiší, květiny a krajiny.

 VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž). 

Jméno autora: Podlipný Josef Pavel ( 6.7.1860 - 8.12.1908 )

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení