ANGLICKÁ PELARGONIE - KUBIZŇÁK JOSEF

ANGLICKÁ PELARGONIE - KUBIZŇÁK JOSEF

 

15990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 30. 9. 2021

Jméno autora: Kubizňák Josef
( 2. 2. 1909 - 24.6.1990 )

Obraz květin - Anglická pelargonie. Signován a datován vpravo dole - viz foto. Autorem je akademický malíř Josef Kubizňák. Obraz galerijní kvality a velikosti. Na první pohled je vidět, že Josef Kubizňák si dal na tomto obraze záležet, jedná se o velmi kvalitní dílo. Zezadu obrazu je autorské razítko se jménem malíře, dále název díla, rozměr, technika a rok, vše - viz foto.

 

Rozměry včetně rámu úctyhodných cca 83 cm x 64 cm, rám je mohutný, zdobený, místy má otluky - viz foto. Olej na kartonu. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován v roce 1952.

 

Výborná investice do umění. Dílo takto kvalitního malíře bude zřejmě časem stále stoupat na ceně. Originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz.

 

Bude perlou ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací Vašich prostor.

 

Kubizňák Josef ( 2. 2. 1909 - 24.6.1990 )

 

malíř, grafik, ilustrátor

 

Narodil se 2. 2. 1909 ve Vysokém Mýtě. Malíř, grafik a ilustrátor ve Vysokém Mýtě. Vyučil se typografii, načež se věnoval malířství. Učil se u prof. B. Wachsmanna v Praze, poté u J. Honsy., prof. Wachy v Brně a J. Haška v Chroustovicích.

 

Věnoval se převážně krajinomalbě, jako umělec byl však velmi všestranný, známy jsou jeho dřevoryty, kresby, ilustrace i portréty. Ve svém vrcholném období si peníze na živobytí vydělával i malbou církevních obrazů pro výzdobu kostelů.

 

Vedle svého rodného kraje maloval například v Českém ráji, na Valašsku a na Slovensku.

 

Jeho obrazy jsou uloženy ve větším množství v Městské galerii ve Vysokém Mýtě, v Městské galerii v Litomyšli i jinde.

 

Zemřel 24.6.1990 taktéž ve Vysokém Mýtě.

Alternativní produkty

Přihlášení