PODZIM NA ČESKOMORAVSKÉ VYSOČINĚ - KUBIZŇÁK JOSEF

PODZIM NA ČESKOMORAVSKÉ VYSOČINĚ - KUBIZŇÁK JOSEF

 

12000 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Kubizňák Josef
( 2. 2. 1909 - 24.6.1990 )

 

 

 

OBRAZ - PODZIM NA ČESKOMORAVSKÉ VYSOČINĚ. SIGNOVÁN VLEVO DOLE - VIZ FOTO. AUTOREM JE CENĚNÝ A VYHLEDÁVANÝ MALÍŘ JOSEF KUBIZŇÁK.

 


GALERIJNÍ VELIKOST - ROZMĚRY RÁMU CCA 80 CM X 65 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. VELIKOST SAMOTNÉ MALBY JE 66 CM X 50 CM. OLEJ NA KARTONU S TECHNIKOU VYNECHÁNÍ MALBY V URČITÝCH MÍSTECH OBRAZU A VYUŽITÍ BARVY PODKLADU (KARTONU). PODOBNOU TECHNIKU POUŽÍVAL NAPŘÍKLAD VÁCLAV RADIMSKÝ ( 1867 - 1946 ). CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.

 

 

ZEZADU OBRAZU JE OD AUTORA UVEDEN NÁZEV DÍLA, VELIKOST, TECHNIKA, ROK VZNIKU A RAZÍTKO AUTORA - VIZ FOTO.

 


OBRAZ SE TĚŽKO FOTÍ, NA FOTKÁCH JSOU ODLESKY OD BLESKU, VE SKUTEČNOSTI JE JEŠTĚ HEZČÍ.

 


OBRAZ BYL NAMALOVÁN V ROCE 1957.

 

 

POKUD CHCETE KVALITU, URČITĚ BUDETE SPOKOJENI. JEDNÁ SE O KVALITNÍ DÍLO CENĚNÉHO A VYHLEDÁVANÉHO MALÍŘE, TEDY O VÝBORNOU INVESTICI. ORIGINALITU PLNĚ GARANTUJI VRÁCENÍM PENĚZ.

 


 

 


Kubizňák Josef ( 2. 2. 1909 - 24.6.1990 )


malíř, grafik, ilustrátor


 

Narodil se 2. 2. 1909 ve Vysokém Mýtě. Malíř, grafik a ilustrátor ve Vysokém Mýtě. Vyučil se typografii, načež se věnoval malířství. Učil se u prof. B. Wachsmanna v Praze, poté u J. Honsy., prof. Wachy v Brně a J. Haška v Chroustovicích.
 

Věnoval se převážně krajinomalbě, jako umělec byl však velmi všestranný, známy jsou jeho dřevoryty, kresby, ilustrace i portréty. Ve svém vrcholném období si peníze na živobytí vydělával i malbou církevních obrazů pro výzdobu kostelů.
 

Vedle svého rodného kraje maloval například v Českém ráji, na Valašsku a na Slovensku.
 

Jeho obrazy jsou uloženy ve větším množství v Městské galerii ve Vysokém Mýtě, v Městské galerii v Litomyšli i jinde.
 

Zemřel 24.6.1990 taktéž ve Vysokém Mýtě. 

Jméno autora: Kubizňák Josef ( 2. 2. 1909 - 24.6.1990 )
Typ: Malíři Vysočiny

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení