PODZIMNÍ DEN V PERNÉ U BRANDÝSA NAD ORLICÍ - KUBIZŇÁK JOSEF

PODZIMNÍ DEN V PERNÉ U BRANDÝSA NAD ORLICÍ - KUBIZŇÁK JOSEF

 

7490 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Kubizňák Josef
( 2. 2. 1909 - 24.6.1990 )

 

OBRAZ - PODZIMNÍ DEV V PERNÉ U BRANDÝSA NAD ORLICÍ. SIGNOVÁN A DATOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. AUTOREM JE CENĚNÝ A VYHLEDÁVANÝ MALÍŘ JOSEF KUBIZŇÁK.ROZMĚRY RÁMU CCA 39 X 30 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. OLEJ NA KARTONU. CELKOVÝ STAV VIZ FOTO.


OBRAZ SE TĚŽKO FOTÍ, NA FOTKÁCH JSOU ODLESKY OD BLESKU, VE SKUTEČNOSTI JE JEŠTĚ HEZČÍ.


OBRAZ BYL NAMALOVÁN V ROCE 1951.


POKUD CHCETE KVALITU, URČITĚ BUDETE SPOKOJENI. JEDNÁ SE O KVALITNÍ DÍLO CENĚNÉHO A VYHLEDÁVANÉHO MALÍŘE, TEDY O VÝBORNOU INVESTICI. ORIGINALITU PLNĚ GARANTUJI VRÁCENÍM PENĚZ.

 

 

Kubizňák Josef ( 2. 2. 1909 - 24.6.1990 )

 

 

Narodil se 2. 2. 1909 ve Vysokém Mýtě. Malíř, grafik a ilustrátor ve Vysokém Mýtě. Vyučil se typografii, načež se věnoval malířství. Učil se u prof. B. Wachsmanna v Praze, poté u J. Honsy., prof. Wachy v Brně a J. Haška v Chroustovicích.

 

Věnoval se převážně krajinomalbě, jako umělec byl však velmi všestranný, známy jsou jeho dřevoryty, kresby, ilustrace i portréty. Ve svém vrcholném období si peníze na živobytí vydělával i malbou církevních obrazů pro výzdobu kostelů.

 

Vedle svého rodného kraje maloval například v Českém ráji, na Valašsku a na Slovensku.

 

Jeho obrazy jsou uloženy ve větším množství v Městské galerii ve Vysokém Mýtě, v Městské galerii v Litomyšli i jinde.

 

Zemřel 24.6.1990 taktéž ve Vysokém Mýtě. 

Jméno autora: Kubizňák Josef ( 2. 2. 1909 - 24.6.1990 )
Typ: Malíři Vysočiny

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení