Z CEST - VÍŠEK JAN

Z CEST - VÍŠEK JAN

 

5990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Víšek Jan
( 8.2.1908 - 11.4.1995 )

Obraz - Z cest. Autorem je ceněný a vyhledávaný akademický malíř Jan Víšek. Signován vpravo dole - viz foto. Zezadu obrazu je autorský štítek, kde je uveden autor, název díla, tehdejší cena, technika, rozměr a razítko ČFVU - vše viz foto.

 

Celkový rozměr včetně pasparty cca 69 cm x 41 cm, samotná kresba cca 58 cm x 37,5 cm. Akvarel na papíře. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován ve čtyřicátých letech 20. století.

 

Pokud chcete kvalitu, budete spokojeni. Výborná investice do umění.

 

Dílo takto kvalitního malíře bude stále stoupat na ceně, navíc bude perlou ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací a dominantou Vašich prostor. Originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz.

 

Víšek Jan

 

* 8.2.1908 Slatiňany (Chrudim)

 

+ 11.4.1995 Kadaň (Chomutov)

 

malíř

 

členem skupiny - Český fond výtvarných umění (ČFVU)

 

1988 - zasloužilý umělec

 

Po absolvování učitelského ústavu v Chrudimi nastoupil jako učitel, avšak jeho láska k výtvarnému umění ho přivedla na studia do Prahy, která absolvoval v dílně Františka Kysely u profesora Josefa Nováka na Uměleckoprůmyslové škole (1939-1941).

 

Během okupace byl činný jako ilegální pracovník odboje a partyzán, za bojové zásluhy obdržel Československý válečný kříž a medaili za zásluhy I. stupně. V roce 1945 odešel do severočeské Kadaně, kde byl zaměstnán jako osvětový pracovník. Již v roce 1949 však na vlastní žádost vystoupil ze státních služeb a až do konce života pracoval a tvořil jako akademický malíř.

 

Výstavy doma: Kadaň, Chomutov, Žatec, Praha, Chrudim, Brno, Čáslav, Litoměřice, Ostrov nad Ohří, Terezín, Svratka, Sokolov, Klášterec nad Ohří, Český Dub, Karlovy Vary, Ústí nad Labem, Most, Valašské Meziříčí, Vsetín, Jablonné v Podještědí, Litvínov.

 

Výstavy zahraničí například: Vídeň, Drážďany, Ancona, Kupami, Garrick on Suir, Tel Aviv, Marrleeberg, Gera, Detva, Bánská Bystrica, Zvolen. Seriály obrazů: Náš nový domov, Krásy pohraničí, Domov a cizina, Dvojí tvář naší krajiny, Lesy, Orbis pitorescus pictus, Ikebana, Dialog s přírodou.

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1983, Výtvarní umělci jihovýchodních Čech (Stručný přehled životopisných dat malířů, sochařů a grafiků Jihovýchodních Čech. Rodáků i těch, kteří zde kratší či delší dobu žili nebo zde hledali náměty a inspiraci pro svojí tvorbu.), Východočeská galerie v Pardubicích,

1984, Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění,

1988/05, Přehled výtvarných umělců (Nositelé čestného titulu národní a zasloužilý umělec, řádů, státních vyznamenání a cen), Svaz českých výtvarných umělců, Praha

1990, Malá encyklopedie výtvarných umělců a architektů západních Čech (1945-1990),

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž),

2002, Valeš Vladimír , Kadaňsko výtvarné 1900 - 2000, Středisko knihovnických a kulturních služeb, Chomutov,

2009, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2009 (XX. Vil - Vz).

Alternativní produkty

Přihlášení