ŽATEC V PODZIMNÍM OPARU - VÍŠEK JAN

ŽATEC V PODZIMNÍM OPARU - VÍŠEK JAN

 

6990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Víšek Jan
( 8.2.1908 - 11.4.1995 )

 

 

 

OBRAZ - ŽATEC V PODZIMNÍM OPARU. SIGNOVÁN VLEVO DOLE - VIZ FOTO. AUTOREM JE CENĚNÝ A VYHLEDÁVANÝ MALÍŘ JAN VÍŠEK.


ZEZADU OBRAZU JE AUTORSKÝ ŠTÍTEK KDE JE UVEDEN AUTOR, NÁZEV DÍLA, TECHNIKA, VELIKOST, RAZÍTKO AUTORA ATD. - VŠE VIZ FOTO.


ROZMĚRY RÁMU CCA 78 CM X 51 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. KOMBINOVANÁ TECHNIKA NA PAPÍŘE. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO. NA FOTKÁCH JSOU MÍSTY ODLESKY OD BLESKU, OBRAZ SE VELMI TĚŽKO FOTÍ, VE SKUTEČNOSTI VYPADÁ LÉPE NEŽ NA FOTKÁCH.

 

 

OBRAZ BYL NAMALOVÁN ODHADEM V PADESÁTÝCH AŽ ŠEDESÁTÝCH LETECH 20. STOLETÍ.VÝBORNÁ INVESTICE DO UMĚNÍ.DÍLO TAKTO KVALITNÍHO MALÍŘE BUDE STÁLE STOUPAT NA CENĚ, NAVÍC BUDE PERLOU VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ A DOMINANTOU VAŠICH PROSTOR. ORIGINALITU DÍLA PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.

 

 

 

Víšek Jan
 

 

* 8.2.1908 Slatiňany (Chrudim)
 

 

+ 11.4.1995 Kadaň (Chomutov)
 

 

malíř
 


členem skupiny - Český fond výtvarných umění (ČFVU)

 


1988 - zasloužilý umělecPo absolvování učitelského ústavu v Chrudimi nastoupil jako učitel, avšak jeho láska k výtvarnému umění ho přivedla na studia do Prahy, která absolvoval v dílně Františka Kysely u profesora Josefa Nováka na Uměleckoprůmyslové škole (1939-1941).

Během okupace byl činný jako ilegální pracovník odboje a partyzán, za bojové zásluhy obdržel Československý válečný kříž a medaili za zásluhy I. stupně. V roce 1945 odešel do severočeské Kadaně, kde byl zaměstnán jako osvětový pracovník. Již v roce 1949 však na vlastní žádost vystoupil ze státních služeb a až do konce života pracoval a tvořil jako akademický malíř.

Výstavy doma: Kadaň, Chomutov, Žatec, Praha, Chrudim, Brno, Čáslav, Litoměřice, Ostrov nad Ohří, Terezín, Svratka, Sokolov, Klášterec nad Ohří, Český Dub, Karlovy Vary, Ústí nad Labem, Most, Valašské Meziříčí, Vsetín, Jablonné v Podještědí, Litvínov.

Výstavy zahraničí například: Vídeň, Drážďany, Ancona, Kupami, Garrick on Suir, Tel Aviv, Marrleeberg, Gera, Detva, Bánská Bystrica, Zvolen. Seriály obrazů: Náš nový domov, Krásy pohraničí, Domov a cizina, Dvojí tvář naší krajiny, Lesy, Orbis pitorescus pictus, Ikebana, Dialog s přírodou.VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:


1983, Výtvarní umělci jihovýchodních Čech (Stručný přehled životopisných dat malířů, sochařů a grafiků Jihovýchodních Čech. Rodáků i těch, kteří zde kratší či delší dobu žili nebo zde hledali náměty a inspiraci pro svojí tvorbu.), Východočeská galerie v Pardubicích,

1984, Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění,

1988/05, Přehled výtvarných umělců (Nositelé čestného titulu národní a zasloužilý umělec, řádů, státních vyznamenání a cen), Svaz českých výtvarných umělců, Praha

1990, Malá encyklopedie výtvarných umělců a architektů západních Čech (1945-1990),

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž),

2002, Valeš Vladimír , Kadaňsko výtvarné 1900 - 2000, Středisko knihovnických a kulturních služeb, Chomutov,

2009, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2009 (XX. Vil - Vz).

Jméno autora: Víšek Jan ( 8.2.1908 - 11.4.1995 )

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení