POVRCHOVÝ DŮL - VÍŠEK JAN

POVRCHOVÝ DŮL - VÍŠEK JAN

 

6990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Víšek Jan
( 8.2.1908 - 11.4.1995 )

 

 

 

OBRAZ - POVRCHOVÝ DŮL. SIGNOVÁN VLEVO DOLE - VIZ FOTO. AUTOREM JE CENĚNÝ A VYHLEDÁVANÝ MALÍŘ JAN VÍŠEK.ZEZADU OBRAZU JE UVEDENO, ŽE OBRAZ BYL DOKONCE VYSTAVOVÁN V ROCE 1949 NA VÝSTAVĚ V KARLOVÝCH VARECH - VIZ FOTO.ROZMĚRY RÁMU CCA 75 CM X 34 CM, RÁM JE ZŘEJMĚ PŮVODNÍ, ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. OLEJ NA DESCE. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO. NA FOTKÁCH JSOU MÍSTY ODLESKY OD BLESKU, OBRAZ SE VELMI TĚŽKO FOTÍ, VE SKUTEČNOSTI VYPADÁ LÉPE NEŽ NA FOTKÁCH.

 

 

OBRAZ BYL NAMALOVÁN VE ČTYŘICÁTÝCH LETECH 20. STOLETÍ.VÝBORNÁ INVESTICE DO UMĚNÍ.DÍLO TAKTO KVALITNÍHO MALÍŘE BUDE STÁLE STOUPAT NA CENĚ, NAVÍC BUDE PERLOU VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ A DOMINANTOU VAŠICH PROSTOR. ORIGINALITU DÍLA PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ. 

 

 

 

 

Víšek Jan

 


* 8.2.1908 Slatiňany (Chrudim)

 


+ 11.4.1995 Kadaň (Chomutov)

 


malíř

 

členem skupiny -  Český fond výtvarných umění (ČFVU)

 

1988 - zasloužilý umělec

 

 

Po absolvování učitelského ústavu v Chrudimi nastoupil jako učitel, avšak jeho láska k výtvarnému umění ho přivedla na studia do Prahy, která absolvoval v dílně Františka Kysely u profesora Josefa Nováka na Uměleckoprůmyslové škole (1939-1941).

 

Během okupace byl činný jako ilegální pracovník odboje a partyzán, za bojové zásluhy obdržel Československý válečný kříž a medaili za zásluhy I. stupně. V roce 1945 odešel do severočeské Kadaně, kde byl zaměstnán jako osvětový pracovník. Již v roce 1949 však na vlastní žádost vystoupil ze státních služeb a až do konce života pracoval a tvořil jako akademický malíř.

 

Výstavy doma: Kadaň, Chomutov, Žatec, Praha, Chrudim, Brno, Čáslav, Litoměřice, Ostrov nad Ohří, Terezín, Svratka, Sokolov, Klášterec nad Ohří, Český Dub, Karlovy Vary, Ústí nad Labem, Most, Valašské Meziříčí, Vsetín, Jablonné v Podještědí, Litvínov.

 

Výstavy zahraničí například: Vídeň, Drážďany, Ancona, Kupami, Garrick on Suir, Tel Aviv, Marrleeberg, Gera, Detva, Bánská Bystrica, Zvolen. Seriály obrazů: Náš nový domov, Krásy pohraničí, Domov a cizina, Dvojí tvář naší krajiny, Lesy, Orbis pitorescus pictus, Ikebana, Dialog s přírodou.

 

 

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

 

1983, Výtvarní umělci jihovýchodních Čech (Stručný přehled životopisných dat malířů, sochařů a grafiků Jihovýchodních Čech. Rodáků i těch, kteří zde kratší či delší dobu žili nebo zde hledali náměty a inspiraci pro svojí tvorbu.), Východočeská galerie v Pardubicích,

 

1984, Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění,

 

1988/05, Přehled výtvarných umělců (Nositelé čestného titulu národní a zasloužilý umělec, řádů, státních vyznamenání a cen), Svaz českých výtvarných umělců, Praha

 

1990, Malá encyklopedie výtvarných umělců a architektů západních Čech (1945-1990),

 

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž),

 

2002, Valeš Vladimír , Kadaňsko výtvarné 1900 - 2000, Středisko knihovnických a kulturních služeb, Chomutov,

 

2009, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2009 (XX. Vil - Vz).

Jméno autora: Víšek Jan ( 8.2.1908 - 11.4.1995 )

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení