TOVÁRNA - KILIAN JOSEF

TOVÁRNA - KILIAN JOSEF

 

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Kilian Josef
( 22.12.1918 - 18.12.1999 )

Obraz - Továrna. Signován a datován vpravo dole - viz foto. Autorem je kvalitní malíř Josef Kilian. Zezadu obrazu je autorský štítek ČFVU, kde je uveden autor, název díla, rozměr a technika - viz foto. Vyhledávaný malíř s osobitým stylem malby.

 

Rozměry samotného plátna cca 62 cm x 51 cm. Rozměry včetně rámu úctyhodných cca 81 cm x 71 cm, rám je mohutný, zdobený, místy má otluky. Zezadu na rámu je název díla a jméno autora. Zářivé olejové barvy na plátně. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován v roce 1948.

 

Bude šperkem ve Vaší sbírce a dominantou každého prostoru.

 

Jedná se o dílo vyhledávaného a ceněného malíře, tedy o výbornou investici, originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz.

 

Kilian Josef

 

* 22.12.1918 Soběslav (Tábor)

 

+ 18.12.1999 Mladá Boleslav

 

malíř, politik

 

Studoval Mistrovskou školu bytové kultury v Praze, dále 1942-1944 na UMPRUM v Praze u profesorů - Antonín Strnadel a Jan Benda.

 

Členem skupiny - Český fond výtvarných umění (ČFVU), 1977 zasloužilý umělec.

 

Autor zejména autor krajin a zátiší, s motivy vázanými k jižním Čechám a Praze, přecházejících od kubizujících počátků k uvolněnému lyrismu výrazného koloritu.

 

Absolvoval mnoho výstav například v Praze ( Topičův salon, Staroměstská radnice, Lidový dům, Galerie bratří Čapků, Bruselský pavilon, Uměleckoprůmyslové museum, Galerie Vincence Kramáře, Galerie Na Újezdě, Praha, Mánes, Galerie Zlatá ulička atd.), dále například Poděbrady, Olomouc, Přerov, Havířov, Zlín, Ostrava, Mariánské Lázně, Litoměřice, Mladá Boleslav, Kladno, Hluboká nad Vltavou, Soběslav atd., ale také v zahraničí například ve Švýcarsku v Curychu nebo například Konstanz, v Bratislavě - Mirbachov palác nebo například Dom kultúry, v Itálii - Palazzo del Monte atd.

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1982, Stehlíková Blanka , Jižní Čechy v grafické tvorbě, Jihočeské nakladatelství, České Budějovice (České Budějovice),

1984, Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění,

1988/05, Přehled výtvarných umělců (Nositelé čestného titulu národní a zasloužilý umělec, řádů, státních vyznamenání a cen), Svaz českých výtvarných umělců, Praha,

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (I. díl; A - K),

1995, Signatury českých a slovenských výtvarných umělců,

2000, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2001 (V. Ka - Kom).

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení