LÁSENICE U TŘEBONĚ - KILIAN JOSEF

LÁSENICE U TŘEBONĚ - KILIAN JOSEF

 

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Kilian Josef
( 22.12.1918 - 18.12.1999 )

 

Obraz - Lásenice u Třeboně. Autorem je kvalitní malíř Josef Kilian. Vyhledávaný malíř s osobitým stylem malby. Signován a datován vpravo dole - viz foto. Zezadu obrazu je štítek, kde je uveden autor, název díla, technika a rozměr - vše viz foto.

 

 

Lásenice

 

Obec Lásenice se nachází v okrese Jindřichův Hradec, v Jihočeském kraji. Rozkládá se po obou březích řeky Nežárky, součástí je hráz Formanského rybníka a další četné rybníky a lesy.

 

První písemná zpráva o obci je z roku 1366 a dokladuje existenci tvrze, při které se osídlení nacházelo. Historie osídlení obce patrně sahá ještě dál než do 14. století. Lze předpokládat, že zde v náznacích jsou a budou nalezeny fragmenty možností, které prokáží již osídlení keltské. Lásenice patřila už od středověku k poměrně významným lokalitám regionu. Od druhé poloviny 14. a v 15. století tudy vedla frekventovaná obchodní stezka ke Stráži nad Nežárkou a dále do Českých Budějovic.

 

Lásenická tvrz ve středověku zajišťovala bezpečnost obchodní stezky. Z významnějších vlastníků tvrze jsou doloženi z roku 1382 Mikuláš Róth z Lásenice a z roku 1429 Menhart z Hradce.

 


Rozměry včetně rámu cca 55 x 48 cm, rám je masivní, těžký, zdobený, místy má otluky. Zářivé olejové barvy na plátně. Obraz je nově adjustován a zasklen. Celkový stav - viz foto.

 


Obraz byl namalován v roce 1959.


 

Bude šperkem ve Vaší sbírce a dominantou každého prostoru.


 

Jedná se o dílo vyhledávaného a ceněného malíře, tedy o výbornou investici, originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz.

 

 

Kilian Josef

 

* 22.12.1918 Soběslav (Tábor)

 

+ 18.12.1999 Mladá Boleslav

 

malíř, politik

Studoval Mistrovskou školu bytové kultury v Praze, dále 1942-1944 na UMPRUM v Praze u profesorů - Antonín Strnadel a Jan Benda.

Členem skupiny - Český fond výtvarných umění (ČFVU), 1977 zasloužilý umělec

Autor zejména autor krajin a zátiší, s motivy vázanými k jižním Čechám a Praze, přecházejících od kubizujících počátků k uvolněnému lyrismu výrazného koloritu.

Absolvoval mnoho výstav například v Praze ( Topičův salon, Staroměstská radnice, Lidový dům, Galerie bratří Čapků, Bruselský pavilon, Uměleckoprůmyslové museum, Galerie Vincence Kramáře, Galerie Na Újezdě, Praha, Mánes, Galerie Zlatá ulička atd.), dále například Poděbrady, Olomouc, Přerov, Havířov, Zlín, Ostrava, Mariánské Lázně, Litoměřice, Mladá Boleslav, Kladno, Hluboká nad Vltavou, Soběslav atd., ale také v zahraničí například ve Švýcarsku v Curychu nebo například Konstanz, v Bratislavě - Mirbachov palác nebo například Dom kultúry, v Itálii - Palazzo del Monte atd.VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:


1982, Stehlíková Blanka , Jižní Čechy v grafické tvorbě, Jihočeské nakladatelství, České Budějovice (České Budějovice),

1984, Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění,

1988/05, Přehled výtvarných umělců (Nositelé čestného titulu národní a zasloužilý umělec, řádů, státních vyznamenání a cen), Svaz českých výtvarných umělců, Praha,

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (I. díl; A - K),

1995, Signatury českých a slovenských výtvarných umělců,

2000, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2001 (V. Ka - Kom).
 

Jméno autora: Kilian Josef ( 22.12.1918 - 18.12.1999 )

Alternativní produkty

Přihlášení