JIHOČESKÁ VESNICE III - KILIAN JOSEF

JIHOČESKÁ VESNICE III - KILIAN JOSEF

 

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Kilian Josef
( 22.12.1918 - 18.12.1999 )

 

 

Obraz - Jihočeská vesnice. Autorem je kvalitní malíř Josef Kilian. Vyhledávaný malíř s osobitým stylem malby. Signován a datován vlevo dole - viz foto. Zezadu obrazu je autorský štítek, kde je uveden autor, název díla, rozměr, tehdejší cena, technika a razítko ČFVU - vše viz foto.


 

Rozměry včetně rámu cca 42 cm x 35 cm, rám je široký, zdobený, místy má otluky. Zářivé olejové barvy na plátně. Celkový stav - viz foto.


 

Obraz byl namalován v roce 1966.


Bude šperkem ve Vaší sbírce a dominantou každého prostoru.


Jedná se o dílo vyhledávaného a ceněného malíře, tedy o výbornou investici, originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz.


Kilian Josef* 22.12.1918 Soběslav (Tábor)+ 18.12.1999 Mladá Boleslavmalíř, politik

 

Studoval Mistrovskou školu bytové kultury v Praze, dále 1942-1944 na UMPRUM v Praze u profesorů - Antonín Strnadel a Jan Benda.

 

Členem skupiny - Český fond výtvarných umění (ČFVU), 1977 zasloužilý umělec

 

Autor zejména autor krajin a zátiší, s motivy vázanými k jižním Čechám a Praze, přecházejících od kubizujících počátků k uvolněnému lyrismu výrazného koloritu.

 

Absolvoval mnoho výstav například v Praze ( Topičův salon, Staroměstská radnice, Lidový dům, Galerie bratří Čapků, Bruselský pavilon, Uměleckoprůmyslové museum, Galerie Vincence Kramáře, Galerie Na Újezdě, Praha, Mánes, Galerie Zlatá ulička atd.), dále například Poděbrady, Olomouc, Přerov, Havířov, Zlín, Ostrava, Mariánské Lázně, Litoměřice, Mladá Boleslav, Kladno, Hluboká nad Vltavou, Soběslav atd., ale také v zahraničí například ve Švýcarsku v Curychu nebo například Konstanz, v Bratislavě - Mirbachov palác nebo například Dom kultúry, v Itálii - Palazzo del Monte atd.

 


VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1982, Stehlíková Blanka , Jižní Čechy v grafické tvorbě, Jihočeské nakladatelství, České Budějovice (České Budějovice),

1984, Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění,

1988/05, Přehled výtvarných umělců (Nositelé čestného titulu národní a zasloužilý umělec, řádů, státních vyznamenání a cen), Svaz českých výtvarných umělců, Praha,

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (I. díl; A - K),

1995, Signatury českých a slovenských výtvarných umělců,

2000, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2001 (V. Ka - Kom).

Jméno autora: Kilian Josef ( 22.12.1918 - 18.12.1999 )

Alternativní produkty

Přihlášení