ZASNĚŽENÉ TATRY - ŠIMEK JINDŘICH

ZASNĚŽENÉ TATRY - ŠIMEK JINDŘICH

 

6990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 20. 6. 2024

Jméno autora: Šimek Jindřich
( 11.7.1901- 10.12.1979 )

 

Velký obraz - Zasněžené Tatry. Signován a datován vpravo dole - viz foto. Autorem je malíř Jindřich Šimek. Obraz galerijní kvality a velikosti, navíc na plátně.

Rozměry včetně rámu cca 84 cm x 58 cm, rám je původní, mohutný, krásně zdobený, má však hodně otluků. Olej na plátně. Malba místy popraskaná a opravovaná - viz foto. Celkový stav - viz foto.

Obraz byl namalován v roce 1932.

Pokud chcete kvalitu, určitě budete spokojeni. Jedná se o rozměrné dílo ceněného a vyhledávaného malíře, tedy o výbornou investici. Dílo takto kvalitního malíře bude časem zřejmě stále stoupat na ceně. Originalitu díla plně garantuji vrácením peněz.

Bude šperkem ve vaší sbírce a úžasnou dekorací a dominantou vašich prostor.

 

 

Šimek Jindřich

 

* 11.7.1901 Doudleby nad Orlicí (Rychnov nad Kněžnou)
 

+ 10.12.1979 Rokytnice v Orlických horách (Rychnov nad Kněžnou)
 

malířství

Studoval soukromě u Aloise Kalvody, u Kavána v Libuni, u O. Bubeníčka v Mladé Vožici a u profesora O. Nejedlého na AVU v Praze (1948). Podnikl studijní cesty po Itálii a Rakousku. Věnoval se krajinomalbě, v 60. a 70. letech maloval zejména krajinu Orlických hor a jejich podhůří. Věnoval pozornost zejména uměleckým a stavebním památkám, které se často stávaly dominantou jeho obrazů. V jeho díle se také často objevují krajinné motivy z románů Aloise Jiráska, mající vztah k Podorlicku a Novoměstsku. Samostatně vystavoval ve Vimperku 1928, Táboře, Sušici 1930 a v Klatovech. V roce 1950 se zúčastnil celostátní přehlídky Výtvarná úroda v Praze.


VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

antologie/sborník


1983, Výtvarní umělci jihovýchodních Čech (Stručný přehled životopisných dat malířů, sochařů a grafiků Jihovýchodních Čech. Rodáků i těch, kteří zde kratší či delší dobu žili nebo zde hledali náměty a inspiraci pro svojí tvorbu.), Východočeská galerie v Pardubicích, Pardubice (Pardubice)


encyklopedie/slovník

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž),
1995, Signatury českých a slovenských výtvarných umělců,
1996, Malíři Orlicka a Podorlicka (Malý lexikon),
2006, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2006 (XVI. Šan - Šta).

Jméno autora: Šimek Jindřich ( 11.7.1901- 10.12.1979 )
Typ: Vysoké Tatry

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení