POSLEDNÍ SNÍH - ŠIMEK JINDŘICH

POSLEDNÍ SNÍH - ŠIMEK JINDŘICH

 

4990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Šimek Jindřich
( 11.7.1901- 10.12.1979 )

 

 

OBRAZ - POSLEDNÍ SNÍH. AUTOREM JE MALÍŘ JINDŘICH ŠIMEK. SIGNOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. ZEZADU OBRAZU JE AUTORSKÝ ŠTÍTEK KDE JE UVEDEN AUTOR, NÁZEV DÍLA, TECHNIKA, VELIKOST ATD. - VŠE VIZ FOTO.


Šimek Jindřich

 

 

* 11.7.1901 Doudleby nad Orlicí (Rychnov nad Kněžnou)


 

+ 10.12.1979 Rokytnice v Orlických horách (Rychnov nad Kněžnou)


 

malířství

 


Studoval soukromě u Aloise Kalvody, u Kavána v Libuni, u O. Bubeníčka v Mladé Vožici a u profesora O. Nejedlého na AVU v Praze (1948). Podnikl studijní cesty po Itálii a Rakousku. Věnoval se krajinomalbě, v 60. a 70. letech maloval zejména krajinu Orlických hor a jejich podhůří. Věnoval pozornost zejména uměleckým a stavebním památkám, které se často stávaly dominantou jeho obrazů. V jeho díle se také často objevují krajinné motivy z románů Aloise Jiráska, mající vztah k Podorlicku a Novoměstsku. Samostatně vystavoval ve Vimperku 1928, Táboře, Sušici 1930 a v Klatovech. V roce 1950 se zúčastnil celostátní přehlídky Výtvarná úroda v Praze.
 

 

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:
 


antologie/sborník

 


1983, Výtvarní umělci jihovýchodních Čech (Stručný přehled životopisných dat malířů, sochařů a grafiků Jihovýchodních Čech. Rodáků i těch, kteří zde kratší či delší dobu žili nebo zde hledali náměty a inspiraci pro svojí tvorbu.), Východočeská galerie v Pardubicích, Pardubice (Pardubice)

 

 

encyklopedie/slovník

 


1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž),

1995, Signatury českých a slovenských výtvarných umělců,

1996, Malíři Orlicka a Podorlicka (Malý lexikon),

2006, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2006 (XVI. Šan - Šta).



ROZMĚRY VČETNĚ RÁMU CCA 55 CM X 47 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. OBRAZ JE ZASKLENÝ. TEMPERA NA PAPÍŘE ČI KARTONU. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.


OBRAZ BYL NAMALOVÁN ODHADEM V LETECH 1940-60.


JEDNÁ SE O DÍLO OD VYHLEDÁVANÉHO A CENĚNÉHO MALÍŘE, TEDY O VÝBORNOU INVESTICI, DÍLO TAKTO KVALITNÍHO MALÍŘE BUDE STÁLE STOUPAT NA CENĚ. ORIGINALITU DÍLA PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.


BUDE ŠPERKEM VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ A DOMINANTOU VAŠICH PROSTOR.

Jméno autora: Šimek Jindřich ( 11.7.1901- 10.12.1979 )

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení