POHLED NA KARLŮV MOST A PRAŽSKÝ HRAD - VÁCLAVÍK RUDOLF

POHLED NA KARLŮV MOST A PRAŽSKÝ HRAD - VÁCLAVÍK RUDOLF

 

2990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 20. 6. 2024

Jméno autora: Václavík Rudolf
(20.1.1898 - ? )

Obraz - Pohled na Karlův most a Pražský hrad (Pragensia). Signován vpravo dole - viz foto. Autorem je ceněný a vyhledávaný malíř Rudolf Václavík.

 

 

Pražský hrad

 

Pražský hrad je nejvýznamnější český hrad (původně raně středověké hradiště) stojící na skalnatém ostrohu nad řekou Vltavou v centru Prahy, na vrchu Opyš. Od 9. století býval sídlem českých knížat, později králů a od roku 1918 je sídlem prezidenta republiky. Dvakrát v dějinách se stal hlavní rezidencí císaře Svaté říše římské.

 

Postupnými přístavbami a úpravami vznikl z hradiště založeného v 9. století, se svými rozměry 570 m délky a 128 m šířky je jeden z největších hradních komplexů na světě. Také je největší doposud obývaný hrad na světě, hned za ním je anglický Windsor.

 

Součástí hradu je Katedrála svatého Víta, tradiční místo korunovací českých králů i jejich posledního odpočinku. Kromě mnohých českých panovníků (včetně čtyř císařů), pražských biskupů a arcibiskupů, duchovních, šlechticů i jiných lidí spjatých s pražským dvorem jsou v katedrále pochováni i někteří světci – velká část českých zemských patronů (sv. Václav, Vít, Vojtěch, Zikmund nebo Jan Nepomucký). Jsou zde také uloženy české korunovační klenoty.

 

 

Rozměry včetně rámu cca 64 cm x 49 cm, rám je zdobený, místy má otluky. Tuš na papíře. Papír je lehce zašloutlý a místy skvrny. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován přibližně v letech 1925-40.

 

Obraz bude perfektní dekorací Vašich prostor.

 

 

Václavík Rudolf

 

narozen 20.1.1898 v Horním Litvínově, malíř, žák vídeňské akademie, maloval architektury měst, zejména akvarely pražských motivů. Více: 1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl, L - Ž) a 2008, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950-2008 ( XIX. V-Vik ).

 

Jméno autora: Václavík Rudolf (20.1.1898 - ? )
Typ: Pragensia, Praha

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení