MARINGOTKA U KAPLIČKY - NAJMAN JAROSLAV

MARINGOTKA U KAPLIČKY - NAJMAN JAROSLAV

 

4990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Najman Jaroslav
( 14.7.1936 -

Obraz - Maringotka u kapličky. Autorem je malíř Jaroslav Najman. Signován vlevo dole - viz foto.

 

Rozměry včetně rámu cca 65 cm x 52 cm. Rám je mohutný, zdobený, místy má otluky. Olej na kartonu. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován přibližně v letech 1950-70.

 

Bude perfektní dekorací každého prostoru.

 

Jaroslav Najman

 

* 14.7.1936, Mladá Boleslav

 

malíř

 

Po měšťance pokračoval ve studiu v Turnově na střední uměleckoprůmyslové škole se zaměřením na broušení drahých kamenů. Jako absolvent nastoupil v Karlových Varech, kde se seznámil se svou budoucí manželkou Libuší Kolářovou. Společně se přestěhovali zpět do Mladé Boleslavi a nastoupili do automobilky Škoda. V roce 1959 měli svatbu a později se jim v manželství narodili dva synové.

 

Spolu s dalšími mladoboleslavskými výtvarníky vystavoval svá díla po celém regionu a také v zahraničí. S kolegou Vladimírem Vlkem založili malířskou skupinu VLNA. Po sametové revoluci se stal členem Sdružení výtvarníků ČR. Činnost výtvarného spolku trvala do roku 1995.

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

2002 Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950–2002 (IX. Ml – Nou), Výtvarné centrum Chagall Ostrava.

 

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení