LICHNICE OD KRASKOVA - NAJMAN JAROSLAV

LICHNICE OD KRASKOVA - NAJMAN JAROSLAV

 

4990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 29. 7. 2024

Jméno autora: Najman Jaroslav
( 14.7.1936 -

Obraz - Lichnice od Kraskova. Autorem je malíř Jaroslav Najman. Zezadu obrazu je autorský štítek, kde je uveden autor, název díla, technika atd. - vše viz foto.

 

Rozměry včetně rámu cca 50 cm x 39 cm. Rám je dřevěný, místy má otluky. Tempera na kartonu. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován přibližně v letech 1970-90.

 

Bude perfektní dekorací každého prostoru.

 

Jaroslav Najman

 

* 14.7.1936, Mladá Boleslav

 

malíř

 

Po měšťance pokračoval ve studiu v Turnově na střední uměleckoprůmyslové škole se zaměřením na broušení drahých kamenů. Jako absolvent nastoupil v Karlových Varech, kde se seznámil se svou budoucí manželkou Libuší Kolářovou. Společně se přestěhovali zpět do Mladé Boleslavi a nastoupili do automobilky Škoda. V roce 1959 měli svatbu a později se jim v manželství narodili dva synové.

 

Spolu s dalšími mladoboleslavskými výtvarníky vystavoval svá díla po celém regionu a také v zahraničí. S kolegou Vladimírem Vlkem založili malířskou skupinu VLNA. Po sametové revoluci se stal členem Sdružení výtvarníků ČR. Činnost výtvarného spolku trvala do roku 1995.

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

2002 Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950–2002 (IX. Ml – Nou), Výtvarné centrum Chagall Ostrava.

 

Lichnice (Lichtenburk) - zřícenina hradu

 

Vznik hradu se datuje do roku 1250 - 1260, v roce 1410 se stal hradem královským. V roce 1610 Lichnice vyhořela, roku 1646 byla dobyta Švédy a po ukončení třicetileté války na rozkaz Ferdinanda III. pobořena. Zříceniny hradu a malá expozice o jeho historii a majitelích jsou posledními památkami připomínajícími někdejší význam sídla rodu Lichtenberků. Z hradu se nabízí pěkný výhled do okolí.

 

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení