SLAVNÍČ V ZIMĚ - ŠKRABÁNEK FRANTIŠEK

SLAVNÍČ V ZIMĚ - ŠKRABÁNEK FRANTIŠEK

 

8990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 27. 5. 2024

Jméno autora: Škrabánek František
( 7.8.1901 - 3.6.1974 )

Obraz - Slavníč v zimě. Autorem je zřejmě vyhledávaný malíř František Škrabánek s ohledem na motiv díla a styl malby.

 

 

vesnička Slavníč

 

Nachází se na území okresu Havlíčkův Brod a náleží pod Kraj Vysočina. Příslušnou obcí s rozšířenou působností je rovněž okresní město Havlíčkův Brod. Obec Slavníč se rozkládá asi patnáct kilometrů jihozápadně od Havlíčkova Brodu. Úředně žije v katastru této malé vesničky zhruba 50 obyvatel. Slavníč leží v průměrné výšce 544 metrů nad mořem. První písemná zmínka o obci je v listině papeže Honoria z roku 1226, kde se připomíná mezi jinými vesnicemi i Slavníč.. Celková katastrání plocha obce je 214 ha, z toho orná půda zabírá pouze třicetšest procent. Kolem jedné třetiny výměry obce je zalesněná. Menší část plochy obce zabírají také louky (méně než jednu třetinu).

 

 

Rozměry včetně rámu cca 57 cm x 47 cm, rám je mohutný, zdobený, místy má otluky. Olej na překližce. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován přibližně v 50 až 60 letech 20. století.

 

Bude perfektní dekorací Vašich prostor.

 

Originalitu díla plně zaručujeme vrácením peněz.

 

 

Škrabánek František

 

* 7.8.1901 Humpolec (Pelhřimov)

 

+ 3.6.1974 Herálec (Havlíčkův Brod)

 

malíř

 

Byl žákem Engelmüllerovy krajinářské školy. Taktéž žákem Aloise Kalvody. Ve své tvorbě se věnoval zejména motivům zimní přírody, převažují motivy z Českomoravské vrchoviny a zimní přírody. Vystavoval se Sdružením výtvarných umělců Marodl, jehož byl členem. Vystavoval v Rubešově galerii v Praze, v Humpolci 1925 a 1935, V Havlíčkově Brodě, Jihlavě atd. Otec Věroslava Škrabánka (1928-1963).

 

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1983, Výtvarní umělci jihovýchodních Čech (Stručný přehled životopisných dat malířů, sochařů a grafiků Jihovýchodních Čech. Rodáků i těch, kteří zde kratší či delší dobu žili nebo zde hledali náměty a inspiraci pro svojí tvorbu.), Východočeská galerie v Pardubicích,


1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž),


1993, Malíři Vysočiny (Malý lexikon),


1995, Signatury českých a slovenských výtvarných umělců,


2006, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2006 (XVI. Šan - Šta).

 

Jméno autora: Škrabánek František ( 7.8.1901 - 3.6.1974 )

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení