JARNÍ CESTA U MELECHOVA - ŠKRABÁNEK FRANTIŠEK

JARNÍ CESTA U MELECHOVA - ŠKRABÁNEK FRANTIŠEK

 

19990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 29. 7. 2024

Jméno autora: Škrabánek František
( 7.8.1901 - 3.6.1974 )

Obraz - Jarní cesta u Melechova (Cesta od Lipnice). Signován vlevo dole - viz foto. Autorem je vyhledávaný malíř František Škrabánek. Obraz galerijní velikosti a kvality, navíc na plátně. Na první pohled je vidět, že František Škrabánek si dal na tomto obraze velmi záležet. Zezadu obrazu je uveden autor, název díla, technika, rozměr, razítko ČFVU atd. - vše viz foto.

 

Melechov

 

Kopec Melechov (715 m n. m.) a stejnojmennou přírodní rezervaci najdete asi 6 km jihovýchodně od Ledče nad Sázavou a 7 km jihozápadně od Světlé nad Sázavou v Okrese Havlíčkův Brod, nedaleko řeky Sázavy. Melechovský přírodní park má rozlohu 3239 hektarů a byl vyhlášen v roce 1995.

 

Rozměry včetně rámu cca 79 cm x 44 cm, rám je zdobený, místy má otluky. Olej na plátně. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován přibližně v 50tých až 60tých letech 20. století.

 

Bude perlou ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací každého prostoru.

 

Pokud chcete kvalitu budete spokojeni. Výborná investice do umění. Dílo takto kvalitního sbíraného malíře bude časem zřejmě stále stoupat na ceně. Originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz.

 

Škrabánek František

 

* 7.8.1901 Humpolec (Pelhřimov)

 

+ 3.6.1974 Herálec (Havlíčkův Brod)

 

malíř

 

Byl žákem Engelmüllerovy krajinářské školy. Taktéž žákem Aloise Kalvody. Ve své tvorbě se věnoval zejména motivům zimní přírody, převažují motivy z Českomoravské vrchoviny a zimní přírody. Vystavoval se Sdružením výtvarných umělců Marodl, jehož byl členem. Vystavoval v Rubešově galerii v Praze, v Humpolci 1925 a 1935, V Havlíčkově Brodě, Jihlavě atd. Otec Věroslava Škrabánka (1928-1963).

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1983, Výtvarní umělci jihovýchodních Čech (Stručný přehled životopisných dat malířů, sochařů a grafiků Jihovýchodních Čech. Rodáků i těch, kteří zde kratší či delší dobu žili nebo zde hledali náměty a inspiraci pro svojí tvorbu.), Východočeská galerie v Pardubicích,

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž),

1993, Malíři Vysočiny (Malý lexikon),

1995, Signatury českých a slovenských výtvarných umělců,

2006, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2006 (XVI. Šan - Šta).

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení