STAROMĚSTSKÁ RADNICE A KOSTEL MATKY BOŽÍ PŘED TÝNEM V PRAZE - RUBEŠ JAROSLAV

STAROMĚSTSKÁ RADNICE A KOSTEL MATKY BOŽÍ PŘED TÝNEM V PRAZE - RUBEŠ JAROSLAV

 

9990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 30. 7. 2024

Jméno autora: Rubeš Jaroslav
( 5.5.1937 -

Obraz - Staroměstská radnice a Kostel Matky Boží před Týnem v Praze (Pragensia). Signován vpravo dole - viz foto. Autorem je malíř Jaroslav Rubeš. Obraz galerijní kvality. Zezadu obrazu je uveden autor a rok - viz foto.

 

Kostel Matky Boží před Týnem

 

Kostel Matky Boží před Týnem (lidově Týnský chrám, nebo kostel Panny Marie před Týnem) se nachází na Starém Městě pražském v blízkosti Staroměstského náměstí. Jeho stavba probíhala od poloviny 14. století do prvních desetiletí 16. století. Patří mezi umělecky nejvýznamnější pražské kostely a to jak po stránce architektonické, tak svým dochovaným vnitřním mobiliářem. Jeho západní průčelí obrácené k náměstí tvoří jednu z nejznámějších dominant Prahy. Přední část kostela s portálem směřujícím do náměstí je obestavěna předsunutou zástavbou dvou domů, jedním z nich je Týnská škola.

 

Staroměstská radnice

 

Staroměstská radnice v Praze byla založena roku 1338 (jako první v Čechách) na základě privilegia uděleného staroměstským měšťanům králem Janem Lucemburským. Tvoří ji komplex několika domů přiléhajících ke Staroměstskému náměstí postupně připojovaných do jednoho celku pro potřeby správy Starého Města pražského.

 

Rozměry včetně rámu cca 64 cm x 49 cm, rám je zdobený, místy má otluky. Pastózní olej na kartonu. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován v roce 1997.

 

Pokud chcete kvalitu, budete spokojeni. Výborná investice do umění, dílo takto kvalitního malíře bude zřejmě časem stále stoupat na ceně. Originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz.

 

Bude šperkem ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací každého prostoru.

 

Jaroslav Rubeš

 

se narodil 5.5.1937

 

Od mládí tvořil a maloval a měl mimořádné nadání ke kresbě a malbě. Toto nadání doplnil studiem u předních českých malířů jakými byli Cyril Chramosta a Jan Bohdan Melichar.

 

Převažující techniku, kterou bravurně užíval při svém uměleckém projevu je barevně kultivovaný akvarel. Neobyčejnou jistotu volného malířského přednesu předváděl i v olejomalbě. Jeho staropražské, krajinářské motivy a květinová zátiší prováděná reliéfně nanášenými pastózními barvami působí na pozorovatele svou naléhavostí, jasným kompozičním rozvrhem i srozumitelnou výtvarnou myšlenkou. Všechna díla jsou tvořena v jednotném stylu a přímo odpovídají naturelu autora. Díla jsou silně emocionální, ale užíváním převážně komplementárních barev při vyvážené kombinaci barevných vztahů jsou i harmonická.

Typ: Pragensia, Praha

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení