HRADČANY - RUBEŠ JAROSLAV

HRADČANY - RUBEŠ JAROSLAV

 

3990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 29. 7. 2024

Jméno autora: Rubeš Jaroslav
( 5.5.1937 -

Obraz - Hradčany (Pragensia). Signován vpravo dole - viz foto. Autorem je malíř Jaroslav Rubeš.

 

Celkové rozměry cca 45 cm x 32 cm. Tempera na papíře. Obraz je zasklený. Na malbě je v jednom místě škrábanec. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován odhadem v letech 1970-90.

 

Bude šperkem ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací každého prostoru.

 

  

Jaroslav Rubeš

 

narodil se 5.5.1937

 

Od mládí tvořil a maloval a měl mimořádné nadání ke kresbě a malbě. Toto nadání doplnil studiem u předních českých malířů jakými byli Cyril Chramosta a Jan Bohdan Melichar.

 

Převažující techniku, kterou bravurně užíval při svém uměleckém projevu je barevně kultivovaný akvarel. Neobyčejnou jistotu volného malířského přednesu předváděl i v olejomalbě. Jeho staropražské, krajinářské motivy a květinová zátiší prováděná reliéfně nanášenými pastózními barvami působí na pozorovatele svou naléhavostí, jasným kompozičním rozvrhem i srozumitelnou výtvarnou myšlenkou. Všechna díla jsou tvořena v jednotném stylu a přímo odpovídají naturelu autora. Díla jsou silně emocionální, ale užíváním převážně komplementárních barev při vyvážené kombinaci barevných vztahů jsou i harmonická.

Jméno autora: Rubeš Ferdinand ( 5.8.1887 - 28.6.1944 )
Typ: Pragensia, Praha

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení