ABSTRAKCE - EMLER FRANTIŠEK

ABSTRAKCE - EMLER FRANTIŠEK

 

4990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 28. 6. 2024

Jméno autora: Emler František
( 26.7.1912 - 25.5.1992 )

Obrázek - Abstrakce. Autorem je akademický malíř a grafik František Emler. Obraz není signovaný, byl však vykoupen spolu s dalšími signovanými obrazy od tohoto autora.

 

Rozměry včetně rámu cca 14 cm x 14 cm. Rám je dřevěný, místy má otluky. Olej na desce. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.

 

Obrázek byl namalován přibližně v letech 1960-80.

 

Pokud chcete kvalitu, budete spokojeni. Jedná se o dílo vyhledávaného autora, tedy o výbornou investici. Obraz bude časem pravděpodobně stále stoupat na ceně. Bude perfektní dekorací Vašich prostor.

 

Emler František

 

* 26.7.1912 Přelouč (Pardubice)

 

+ 25.5.1992 Praha

 

ilustrátor, grafik, malíř

 

Akademický český malíř a grafik, autor krajin a žánrů z Vysočiny, čestný občan města Přelouče, vedle rodného Polabí tvořil svá díla též při svých studijních cestách v cizině, hlavně ve Francii.

 

1932 - 1938 studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u profesora Otakara Nejedlého. Zamiloval si jih Evropy, studoval v Římě u prof. Carla Silveriho na Accademia di belle arti. Po válce absolvoval čestný rok na Akademii výtvarných umění v Praze u profesora Vladimíra Pukla. V letech 1947 – 1949 studoval František Emler v ateliéru André Lhota v Paříži, současně byl zapsán na Ecole nationale supérieur des Beaux arts u prof. Duclose a R. Camiho.

 

František Emler je zastoupen například ve sbírkách Národní galerie, Galerie Hlavního Měta Prahy atd. V roce 1938 získal Italskou cenu a celoroční stipendium v Itálii, roku 1948 Cenu Fadeleine Bunoust na Salon National v Paříži. Dále získal množství cen a čestných uznání za ilustrace knih.

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení