ALEJ U SEDMIHOREK PODZIM - ŠILHÁN MIROSLAV

ALEJ U SEDMIHOREK PODZIM - ŠILHÁN MIROSLAV

 

4990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 27. 5. 2024

Jméno autora: Šilhán Miroslav
( 2.2.1910 - 27.8.1980 )

Obraz - Alej u Sedmihorek na podzim. Signován a datován vpravo dole - viz foto. Autorem je akademický malíř Miroslav Šilhán. Zezadu obrazu je autorské razítko, podpis, název díla a rok - viz foto.

 

Sedmihorky

 

Původně vodoléčebné lázně založené r.1842. Název Sedmihorky se odvozoval od vydatného pramene "Sedmihorka". Prameny v okolí Sedmihorek jsou pospojovány výletní Angrovou stezkou. Od druhé poloviny 19. stol. sem na rekreaci jezdilo mnoho významných hostů, mezi jinými i spisovatel Jan Neruda. Malebné okolí a bezprostřední blízkost úchvatného hruboskalského skalního města vnuklo v 70. letech kterémusi návštěvníkovi slova: "Ty skály, to je úplný ráj!" Od té doby se píše a mluví o Českém ráji. Pojmenování se postupně rozšířilo pro široké okolí podobného rázu. V Sedmihorkách na prostranství před dřevěnou kolonádou se nachází Myslbekův pomník zakladatele lázní MUDr. Antonína Šlechty.

 

Rozměry včetně rámu úctyhodných cca 90 cm x 39 cm, rám je zdobený, místy má otluky. Olej na kartonu. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován v roce 1974.

 

Pokud chcete kvalitu určitě budete spokojeni. Jedná se o dílo vyhledávaného autora - tedy o výbornou investici. Originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz.

 

Bude šperkem ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací Vašich prostor.

 

Šilhán Miroslav

 

* 2.2.1910 Jirkov (Jablonec nad Nisou)

 

+ 27.8.1980 Turnov (Semily)

 

akademický malíř

 

- člen Svazu československých výtvarných umělců

 

Studium:

 

Akademie výtvarných umění, Praha - profesor O. Nejedlý, profesor Turnovský.

 

Výtvarník v dokumentech:

 

2006, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2006 (XVI. Šan - Šta).

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení