OD BĚLÉ POD BEZDĚZEM - ŠILHÁN MIROSLAV

OD BĚLÉ POD BEZDĚZEM - ŠILHÁN MIROSLAV

 

3990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Šilhán Miroslav
( 2.2.1910 - 27.8.1980 )

Obraz - Bělá pod Bezdězem. Signován vlevo dole - viz foto. Autorem je akademický malíř Miroslav Šilhán. Zezadu obrazu je autorovo razítko, název díla, rozměr, datum a technika - viz foto.

 

Bělá pod Bezdězem

 

Bělá pod Bezdězem je historické sídlo ležící v severní části Středočeského kraje. Jeho starobylost dokládají zbytky městského opevnění s jedinou dochovanou tzv. Českou bránou, klášter s kostelem sv. Václava, farní kostel Povýšení sv. Kříže, zámek, radnice nebo roubené domy na náměstí.

 

Založení města a opevněného sídla Bělá je úzce spjato s osudy královského hradu Bezdězu a snahou Koruny získat vliv v oblasti severozápadně od Mladé Boleslavi. Pokus o založení města na úpatí Bezdězu selhal, politická situace se změnila a Václav II. přenechal zástavně část bezdězského panství Hynkovi z Dubé. Ten nechal město vyměřit na ostrožně nad říčkou Bělou, která byla pro výběr místa patrně rozhodující. Název města Nový Bezděz, objevující se v listině Hynka Berky z Dubé roku 1337, se neujal a správní centrum Podbezdězí bylo pojmenováno Bělá.

 

Rozměry včetně rámu cca 53 cm x 45 cm, rám je zdobený, místy má otluky. Olej na kartonu. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován v roce 1959.

 

Pokud chcete kvalitu, budete spokojeni. Výborná investice do umění, dílo takto kvalitního malíře bude zřejmě časem stále stoupat na ceně. Originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz.

 

Bude šperkem ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací každého prostoru.

 

Šilhán Miroslav

 

* 2.2.1910 Jirkov (Jablonec nad Nisou)

 

+ 27.8.1980 Turnov (Semily)

 

akademický malíř

 

- člen Svazu československých výtvarných umělců

Studium:

Akademie výtvarných umění, Praha - profesor O. Nejedlý, profesor Turnovský

 

Výtvarník v dokumentech:

 

2006, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2006 (XVI. Šan - Šta)

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení