TŘI BUBNY - SV. JIŘÍ - BAKEŠ

TŘI BUBNY - SV. JIŘÍ - BAKEŠ

 

3990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Bakeš

Obraz - Tři Bubny - sv. Jiří. Autorem je malíř Bakeš. Signován a datován vlevo dole - viz foto. Zezadu obrazu je název díla a datum - viz foto. V prodeji máme párový obraz s názvem "Jaro za vesničkou", který má stejnou techniku, téma a rám.

 

Tři Bubny - kostel sv. Jiří

 

Na severní straně obce se zvedá kopec, zvaný Tři Bubny. Stojí zde kostel sv. Jiří, bývalá hájovna, hostinec a hospodářské stavení. Stará cesta je vzpomínána již z roku 1596, kdy tudy táhlo vojsko Viléma Trčky proti Turkům. Tato silnice bývalá nazývána Francouzská, protože tudy táhli Rusové i Francouzi v napoleonských válkách.

 

Pojmenování Tři Bubny je poměrně nové - nejspíše z 18. století (1712). Tou dobou zde existovala již krčma s tímto názvem. K místu se váže pověst ze slezských válek s Pruskem (1740-1745), kdy údajně tři rakouští bubeníci bubnováním přinutili pruského krále k ústupu. Bubny pak zakopali v kostele pod oltářem.

 

V roce 1778 dal císař Josef II. vystavět valy, které chránily celé návrší s osadou a kostelem. Dosahovaly výšky 6 m a nahoře byly opatřeny dřevěnou palisádou. Pruská vojska se stáhla z Čech a v březnu 1779 byl uzavřen těšínský mír. Této válce se říkalo pro její krátkost „bramborová". Valy postupně mizely a v roce 1903 byla přes ně vybudována silnice Orel-Kočí.

 

Rozměry včetně rámu cca 75 cm x 45 cm. Rám je zdobený, místy má otluky. Olej na desce. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován v roce 1987.

 

Bude šperkem ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací každého prostoru.

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení