STROMY V KRAJINĚ - PLECHÁČ PROSECKÝ FRANTIŠEK

STROMY V KRAJINĚ - PLECHÁČ PROSECKÝ FRANTIŠEK

 

3990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 27. 5. 2024

Jméno autora: Plecháč Prosecký František
( 4.7.1903 - 1986 )

Obraz - Stromy v krajině. Signován vpravo dole - viz foto. Autorem je ceněný a vyhledávaný malíř František Plecháč Prosecký. Velmi kvalitní líbivé dílo s osobitým stylem malby.

 

Rozměry včetně rámu cca 51 cm x 45 cm, rám je zdobený, místy má otluky. Kombinovaná technika zřejmě uhel a akvarel na papíře. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován přibližně v letech 1930-40.

 

Výborná investice do umění.

 

Dílo takto kvalitního malíře bude časem zřejmě stále stoupat na ceně, navíc bude perlou ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací Vašich prostor. Originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz.

 

Plecháč Prosecký František

 

* 4.7.1903 Česká Proseč, Úbyslavice (Jičín)

 

+ 1986 Žďár u Staré Paky, Levínská Olešnice (Semily)

 

malíř

 

Malíř krajin a umělecký výtvarník v Chlumci nad Cidlinou. Svůj přídomek Prosečský používal s ohledem na jeho místo narození Česká Proseč. Malířství studoval v soukromé škole u Jaroslava Kutmana a u malíře Oty Bubeníčka. Vystavoval například v Nové Pace, Chlumci nad Cidlinou atd. Účastnil se mnoha soutěží.

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž),

2000, Hlas domova 2 (Výtvarné umění a architektura našeho Polabí),

2003, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2003 (XI. Pau - Pop).

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení