PRAHA - ČÁST HRADČAN - PLECHÁČ PROSECKÝ FRANTIŠEK

PRAHA - ČÁST HRADČAN - PLECHÁČ PROSECKÝ FRANTIŠEK

 

5990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 17. 7. 2024

Jméno autora: Plecháč Prosecký František
( 4.7.1903 - 1986 )

 

 

OBRAZ - PRAHA - ČÁST HRADČAN - ČERNÍNSKÝ PALÁC (PRAGENSIA). SIGNOVÁN VLEVO DOLE - VIZ FOTO. AUTOREM JE CENĚNÝ A VYHLEDÁVANÝ MALÍŘ FRANTIŠEK PLECHÁČ PROSECKÝ. KVALITNÍ LÍBIVÉ DÍLO S OSOBITÝM STYLEM.


ZEZADU OBRAZU JE NAPSÁN NÁZEV DÍLA - ČÁST HRADČAN - ČERNÍNSKÝ PALÁC. HRADČANY TO URČITĚ JSOU, NEVÍM VŠAK ZDA SE SKUTEČNĚ JEDNÁ O ČERNÍNSKÝ PALÁC A PŘÍPADNĚ Z JAKÉHO POHLEDU.


ROZMĚRY VČETNĚ RÁMU 57 CM X 47 CM, RÁM JE BOHATĚ ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. ZŘEJMĚ KŘÍDOVÝ PASTEL NA TVRDÉM PAPÍŘE ČI KARTONU. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.


OBRAZ BYL NAKRESLEN PŘIBLIŽNĚ V LETECH 1940-60.


VÝBORNÁ INVESTICE DO UMĚNÍ.


POKUD CHCETE KVALITU BUDETE SPOKOJENI. DÍLO TAKTO KVALITNÍHO MALÍŘE BUDE ČASEM ZŘEJMĚ STÁLE STOUPAT NA CENĚ, NAVÍC BUDE PERLOU VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ VAŠICH PROSTOR. ORIGINALITU DÍLA PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.

 

 

 

Plecháč Prosecký František
 

 

* 4.7.1903 Česká Proseč, Úbyslavice (Jičín)
 

 

+ 1986 Žďár u Staré Paky, Levínská Olešnice (Semily)
 

 

malíř
 


Malíř krajin a umělecký výtvarník v Chlumci nad Cidlinou. Svůj přídomek Prosečský používal s ohledem na jeho místo narození Česká Proseč. Malířství studoval v soukromé škole u Jaroslava Kutmana a u malíře Oty Bubeníčka. Vystavoval například v Nové Pace, Chlumci nad Cidlinou atd. Účastnil se mnoha soutěží.VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:


1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž),

2000, Hlas domova 2 (Výtvarné umění a architektura našeho Polabí),

2003, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2003 (XI. Pau - Pop).
 

Jméno autora: Plecháč Prosecký František ( 4.7.1903 - 1986 )
Typ: Pragensia, Praha

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení