ZÁTIŠÍ S KUKUŘICÍ JABLKY A DŽBÁNEM - KREPČÍK JAROSLAV

ZÁTIŠÍ S KUKUŘICÍ JABLKY A DŽBÁNEM - KREPČÍK JAROSLAV

 

7990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 2. 12. 2021

Jméno autora: Krepčík Jaroslav
( 26.2.1880 - 6.3.1959 )

Obraz - Zátiší s kukuřicí jablky a džbánem. Signován a datován vlevo dole - viz foto. Autorem je akademický malíř Jaroslav Krepčík.

 

Rozměry včetně rámu cca 81 cm x 47 cm. Rám je mohutný, zdobený, místy má otluky - viz foto. Olej na překližce. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován v roce 1943.

 

Originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz.

 

Jedná se o kvalitní dílo vyhledávaného malíře, tedy o výbornou investici. Bude ozdobou Vaší sbírky a úžasnou dekorací každého interiéru.

 

Krepčík Jaroslav

 

26. března 1880, Telč

 

6. beřezna 1959, Praha

 

akademický sochař, malíř a grafik

 

Vystudoval Odbornou sochařskou a kamenickou školu v Hořicích a Akademii výtvarných umění u prof. J. V. Myslbeka. Podílel se na tvorbě sochy Sv. Václava pro Václavské náměstí. Sám v Praze vytvořil sochu Sv. Jiří pro kostel Sv. Mikuláše, sochy na budově pojišťovny Continental, pamětní desku nad schodištěm muzea v Památníku osvobození a pro Bánskou Bystrici sochy v Národní bance. Z figurálních kompozic jsou známé sochy Podzim, Léto, Melancholické děvče, Somnambula, Z lázní, Tanečnice, Leknín a Eva.

 

Pro Telč vytvořil r. 1938 bronzový reliéf s legionářským motivem na pomník padlým občanům Telče na náměstí Hrdinů. Za svůj život vytvořil, vedle obrazů, především významný soubor plastik s rybářskou tématikou. Z jeho mladších let se dochovaly jemné náladové lepty z Telče a okolí (např. Srny, Podvečer, Telč, Vandrák, Rybáři, Rybolov aj.).

 

Výstavy:

 

Do roku 1909 vystavoval v Spolku výtvarných umělců Mánes v Praze, od roku 1910 v Jednotě umělců výtvarných v Praze, v r. 1922 vystavoval v Hodoníně, absolvoval u velkou řadu společných výstav v čechách ale i v zahraničí ( například, Vídeň, Berlín, Paříž )

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1982, Wittlich Petr , Česká secese, Odeon, nakladatelství krásné literatury a umění, n.p., Praha,
1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (I. díl; A - K),
1995, Signatury českých a slovenských výtvarných umělců,
2001, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2001 (VI. Kon - Ky),
2006, Kdo byl kdo v českém a moravském rybářství,
2006, Nová encyklopedie českého výtvarného umění (Dodatky).

Alternativní produkty

Přihlášení